Przechwytywanie

Pianka PUR – wszystko, co chciałbyś wiedzieć przed instalacją

Dlaczego muszę wychodzić z domu na 24 godziny po zainstalowaniu pianki natryskowej? Ma te i inne zapytanie znajdziesz odpowiedzi, przeglądając poniższy artykuł. Zaczynamy!

Jeśli chodzi o pierwsze zapytanie – natryskowa pianka poliuretanowa, powszechnie nazywana po prostu pianką natryskową, potrzebuje czasu na związanie i utwardzenie po nałożeniu. Podczas natryskiwania i wiązania produkt uwalnia do powietrza chemikalia, które mogą być szkodliwe w przypadku wdychania. Chemikalia opuszczają dom w sposób naturalny, ale profesjonalni instalatorzy doradzą, abyś Ty i Twoje zwierzęta opuścili dom na co najmniej 24 godziny, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo.

Później niektórzy ludzie mogą zauważyć, że zapachy utrzymują się przez krótki czas, co jest naturalne, nie powinno być szkodliwe i powinno ustąpić. Jeśli zauważysz zapach, zawsze najlepiej porozmawiać z instalatorem, aby nie mieć żadnych wątpliwości.

Jaka jest różnica między profesjonalnie instalowaną pianką natryskową a pianką natryskową, którą można kupić w sklepie dla majsterkowiczów?

Izolacja natryskowa pianką do ścian i sufitów w Twoim domu powinna być instalowana przez licencjonowanych specjalistów, którzy są przeszkoleni w zakresie bezpiecznego stosowania produktu, chroniąc siebie, innych i dom. Licencjonowani instalatorzy kupują piankę natryskową od głównych producentów i dystrybutorów i muszą przestrzegać ich wytycznych i protokołu bezpieczeństwa dotyczącego:

• aplikacji,
• stroju,
• czyszczenia.

Izolacja pianką natryskową samodzielnie wykonana – jest produktem przeznaczonym do użytku profesjonalnego, ale można ją kupić w lokalnych sklepach dla majsterkowiczów. Produkt ma szybszy czas utwardzania, ale nadal uwalnia chemikalia do powietrza podczas aplikacji. Bez odpowiedniego sprzętu bezpieczeństwa i przeszkolenia instalacja tego produktu w domu może być ryzykowna.

Producenci produkują karty charakterystyki dla wszystkich produktów z pianki natryskowej. W tej dokumentacji można znaleźć wszystkie informacje, które trzeba znać wybierając taki produkt i sposób jego bezpiecznego użytkowania, z którym należy zapoznać się, aby wszystko było jak należy.

Jaka ilość pianki natryskowej naprawdę pozwoli zaoszczędzić?

Ilość energii, jaką zaoszczędzi pianka pur Poznań zależy od wielu czynników, m.in. rodzaju użytej pianki natryskowej, aktualnego poziomu izolacji i użytych materiałów budowlanych, szczelności domu, tego, jaka część domu jest zastosowana, ilości natrysku zainstalowana pianka oraz wielkość i stan domu. Pianka o zamkniętych komórkach jest gęstszym materiałem niż pianka o otwartych komórkach i pomaga lepiej zatrzymywać ciepło. Komórka zamknięta jest zwykle używana w obszarach poniżej poziomu gruntu, takich jak piwnice, podczas gdy ogniwa otwarte są stosowane w ścianach i sufitach powyżej poziomu gruntu. Pianka natryskowa zainstalowana w piwnicy może pomóc zaoszczędzić nawet 30% energii w domu. Jeśli zostanie zainstalowana w głównych ścianach, może zaoszczędzić nawet 35%. Jeśli zostanie użyta w suficie, może zaoszczędzić około 25% twojej energii.

spacer

Odpowiedz