rocky-921531_960_720

Piaskowiec elewacyjny od producenta – Informacje i cena

Kiedy przychodzi czas, aby wybrać odpowiednie materiały budowlane do konstrukcji zewnętrznych, takich jak elewacje, większość ludzi niezmiennie decyduje się na to, co jest tańsze. Niestety, to, co tanie, nie zawsze oznacza to, co najlepsze, a tym bardziej to, co jest trwałe. W dążeniu do szybszych i tańszych materiałów budowlanych większość ludzi jest uzależniona od betonu w przypadku standardowych projektów budowlanych, pomimo dużej i wciąż rosnącej dostępności materiałów, które są znacznie lepsze od tego materiału.

Piaskowiec – materiał lepszy od betonu

Dla ludzi, którzy mają środki na to, by pozwolić sobie na coś lepszego, albo dla tych, którzy po prostu nie zadowolą się niczym innym niż to, co najlepsze, naturalne materiały budowlane są idealnym składnikiem komercyjnych lub prywatnych elewacji strukturalnych. Jednym z najbardziej popularnych materiałów do budowy naturalnych jest piaskowiec prosto od producenta (szczegóły tutaj: http://www.kawo.pl/piaskowiec/). Gęsta i niezwykle trwała odmiana klasycznej skały osadowej złożonej z kwarcu lub skalenia. Jest również określany jako arenit – jest piękny i łatwo dostępny.

Piaskowiec ma bardzo długą historię w budownictwie. Właściwie już od czasów starożytnych cywilizacji był używany jako podstawowy materiał konstrukcyjny. Istnieją niezliczone zalety piaskowca jako strukturalnego materiału, co czyni go o wiele bardziej korzystnym pod pewnymi względami w porównaniu do betonu i innych zwykłych opcji.

Oto niektóre z zalet piaskowca od producenta, które większość ludzi przeoczyła w dużej mierze patrząc na tańsze, drugorzędne przemysłowe materiały konstrukcyjne:

Trwałość piaskowca

Piaskowiec znany jest z niezwykle trwałego charakteru. Jest używany przez różne kultury na przestrzeni wieków co pozwoliło stworzyć trwałe budowle, które przetrwały próbę czasu. Ze względu na swoją nieodłączną trwałość, piaskowiec jest najlepiej wykorzystywany w zewnętrznych konstrukcjach strukturalnych w których oprócz trwałości liczy się estetyka wnętrz – piaskowiec stanowi trwałą i piękną alternatywę dla płytek.

Względna przystępność cenowa

farby strukturalneChoć piaskowiec nie jest tak tani jak beton i płytki, jest on jednak tańszy niż marmur lub granit. Jest równie trwały i piękny. Ze względu na swoją naturalną wytrzymałość będzie trwać w nieskończoność, jeśli nie będzie fizycznie uszkodzony, i nie wymaga prawie żadnych nakładów jeśli chodzi i konserwację, a zatem opłaca się gdy weźmiemy to w aspekcie długoterminowym. Jego cena od producenta oscyluje w granicach od 95,00 zł/m2.

Piaskowiec to również wyjątkowo gęsty kamień, odporny na działanie kwaśnych deszczy i innych naturalnych substancji żrących, a także wystarczająco wytrzymały, aby odeprzeć powtarzające się cykle zamarzania i rozmrażania.

Łatwość instalacji

W przeciwieństwie do płytek i innych mediów konstrukcyjnych, które wymagają długiego czasu przygotowania i doskonałych metod instalacji, piaskowiec wymaga jedynie użycia zwykłego wapna portlandzkiego lub zaprawy w celu połączenia z dowolną przygotowaną powierzchnią. To sprawia, że instalacja jest szybsza i mniej czasochłonna.

spacer

Odpowiedz