Zwiedzanie całego świata to coś, o czym marzy przynajmniej 80% mieszkańców Ziemi. Większość z tego procentu, zapewne bardzo dokładnie będzie planować swoją podróż. Ale spontaniczne wyjazdy także się trafiają, choć w znacznie mniejszej ilości. Aby spontanicznie podjąć rejs dookoła świata, potrzeba wiele odwagi, niezależności, a także swoistej mądrości, by nie wplątać się w nieprzewidziane kłopoty, które zawsze mogą się wydarzyć. Ziemia – wbrew pozorom globalizacji – jest ogromna i tylko w internecie może wydawać się maleńka.
W realu podróż dookoła świata to olbrzymie wyzwanie zarówno logistyczne, jak też walutowe. No bo przecież nie będziemy wozić ze sobą wszystkich pieniędzy świata, aby w razie potrzeby kupić sobie jakieś jedzenie, lub zapłacić za nocleg, czy też transport. Nawet mając do dyspozycji własny samochód, potrzebuje on paliwa, by jechać. Można wprawdzie w nim nocować ( i w ten sposób zaoszczędzić na hotelach), ale jego eksploatacja – czyli potencjalne awarie, uzupełnianie płynów, i oczywiście paliwo – to niejednokrotnie koszt przewyższający tzw. „kieszonkowe”. Uwzględniając powyższe, waluta (jakakolwiek by nie była) jest potrzebna.
Ale jaką walutę zabrać ze sobą?
Wydawałoby się, iż najpopularniejsza walutą na świecie jest dolar amerykański. Więc taką walutę warto mieć przy sobie na nieprzewidziane wydatki. Gdy będziemy poruszać się po krajach cywilizowanych, zawsze możemy liczyć na wymianę pieniędzy, jeśli w/w dolar nie będzie prawnym środkiem płatniczym w danym kraju. W takim cywilizowanym kraju, można także posługiwać się karta płatniczą, pod warunkiem posiadania konta walutowego. Wiele pomoże nam tu internet, ponieważ to właśnie przez niego możemy zamawiać bilety czy to lotnicze, na pociąg, statek itp. Wtedy gotówka nie będzie potrzebna, jednak konto walutowe w takim wypadku jest nieodzowne.
Bankomat dla turystów
A co, jeśli kraj przez który będziemy przejeżdżać nie jest na tyle cywilizowany, aby udostępnić turystom bankomat, czy też nawet internet? Najlepiej omijać takie kraje. Jeśli jednak już do niego wjedziemy, warto mieć przy sobie pieniądz obowiązujący w tym kraju, lub przynajmniej pieniądze obowiązujące w krajach sąsiadujących. I w tym momencie spontaniczność nie będzie pożądana. Lepiej wybrać trasę wcześniej i jeśli już zdecydujemy się wjechać do „niepewnego kraju”, dobrze by było posiadać prawny środek płatniczy, który tam właśnie obowiązuje. Dlaczego? Ponieważ w takich krajach posiadanie np. dolara amerykańskiego może być zakazane i tym samym skazujemy się od samego początku na kłopoty.
Jednak dolar
Magia tego słowa znana jest na całym świecie i pomimo braku jego akceptacji w wielu krajach można nim wiele zdziałać. Ale, trzeba to robić z głową. Chodzi o to, by nasza podróż była czystą przyjemnością, a nie pogonią za prawnym środkiem płatniczym danego kraju po to, aby np. coś zjeść. Warto zatem już na samym początku zaplanować trasę i dobrać pieniądze tak, aby niepotrzebnie nie rozglądać się ze strachem za siebie. Chyba, że ktoś tak lubi.
Walutę korzystnie zakupisz w kantorach online www.kantorywalut.pl
.
W artykule zawarto porady pochodzące ze strony: http://www.polskibiznes24.pl
A co powiecie o opcjach binarnych? Można na nich zarabiać obcą walutę czy tylko taką jaka obowiązuje w danym kraju? Opłaca się pobrać demo stąd http://www.seminariumbiznesowe.pl/opcje-binarne-demo-opinia/ czy polecacie jakieś inne oprogramowanie?
Żeby zabrać ze sobą jakąś walutę, trzeba ją mieć. A gdzie ją najlepiej zarobić? Całkiem uczciwie i bezpiecznie można zarobić, jeśli założy się lokatę bankową. Która jest najlepsza, można zobaczyć tu: http://lokaty-bankowe.edu.pl/ranking-lokat-bankowych/ Takie lokaty są praktycznie najlepszą formą oszczędzania. Bezpiecznie, w miarę szybko oraz bez żadnych problemów. Ja mam taką lokatę i sobie chwalę. Jak się skończy – wyruszam w podróż żaglowcem 🙂