plotery solwentowe

Plotery solwentowe – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

Plotery solwentowe to urządzenia, które są wykorzystywane do drukowania. Doskonałą renomę zyskały dzięki takim cechom, jak trwałość wydruku, precyzja oraz możliwość zadruku różnych formatów materiałów. Dowiedz się, jak działa ploter oraz gdzie jest najczęściej wykorzystywany.

Plotery solwentowe – wykorzystanie urządzeń

Plotery solwentowe to urządzenia, które są wykorzystywane do druku materiałów, najczęściej reklamowych. Zastosowanie znalazły głównie w firmach zajmujących się poligrafią oraz reklamą. Za pomocą ploterów solwentowych, drukowane są wszystkie wielkoformatowe materiały, takie, jak billboardy, citylighty, bannery, plandeki, flagi.

Plotery solwentowe poradzą sobie bez trudu również z małymi formatami materiałów reklamowych, np. z naklejkami, ulotkami, plakatami. Bez trudu można wydrukować na nich materiały nisko i wysokonakładowe. Sprawdzą się zatem nie tylko w dużych drukarniach, ale również w osiedlowych punktach ksero. Niektóre rodzaje ploterów posiadają również właściwości tnące, dzięki czemu idealnie nadają się do przygotowywanie naklejek, metek i innych małych elementów, które wymagają cięcia.

Jak zatem działa ploter solwentowy i dlaczego jest tak mocno polecany? Wydruk solwentowy wyróżnia przede wszystkim jego trwałość. Materiały wydrukowane tą technologią są bardzo trwałe oraz odporne na działanie czynników atmosferycznych, takich, jak deszcz, śnieg, oraz na ścieranie i zabrudzenia. Promieniowanie UV również nie wpływa znacząco na płowienie materiałów. Dlatego ten sposób wydruku jest szczególnie polecany do zewnętrznych materiałów reklamowych.

Jak działają plotery solwentowe?

Plotery solwentowe, zwane również ploterami japońskimi wykorzystują technologię nadruku solwentowego. Co to właściwie oznacza? Druk solwentowy to nanoszenie na materiały farby solwentowej, która ma silne właściwości żrące. Oznacza to, że podczas druku farba ta wnika w materiał, bardzo trwale nanosząc drukowany wzór. Jest to jeden z najskuteczniejszych i najtrwalszych sposobów drukowania.

Z tego właśnie powodu plotery solwentowe są chętnie kupowane przez profesjonalne firmy poligraficzne, punkty ksero, a nawet przez agencje reklamowe, posiadające swój dział produkcji. Jeżeli zatem poszukujesz sposobu, aby trwale wydrukować materiały reklamowe, takie, jak billboard, kaseton lub plandekę, to koniecznie poszukaj firmy świadczącej usługi druku solwentowego.

Plotery wykorzystujące farbę solwentową znalazły wykorzystanie w jeszcze jednej branży. Jest to motoryzacja. Plotery są wykorzystywane do zadrukowania folii, które są przyklejane do samochodów. Nie chodzi tutaj tylko o naklejanie loga firmy na samochodach floty, ale o drukowanie folii oklejających auta. Jeżeli zatem marzysz o zmianie koloru samochodu, może skorzystać z usług jednej z firm specjalizujących się foliami na karoserię do aut. Z pewnością Twój samochód zyska świeżego wyglądu, a Ty zaoszczędzisz na zakupie nowego pojazdu.

spacer

Odpowiedz