20111129-20-abeachcottage-seaside-bike

Płyniesz? Lecisz? Podróżujesz i… jeździsz na rowerze? Dowiedz się jak przygotować swój rower do podróży!

Międzynarodowe podróże są trudne dla fanów kolarstwa, którzy chcą inne kraje zwiedzać za pomocą swojego ukochanego jednośladu, ponieważ rower będzie musiał często przejść przez służbę celną. Reguły są różne – niemal zawsze zależą od krajów do których się podróżuje. Jednak nawet jeśli kochasz morze i sam płyniesz statkiem – lepiej nie zabierać ze sobą roweru na prom.

Naprawdę bezpieczniejsze i bardziej efektywne pod względem kosztów jest transportowanie roweru za pomocą samolotu. Jeśli wysyłasz swój rower za pomocą statku przekonasz się, że jest to naprawdę drogie. Na przykład wysyłka roweru z Warszawy do Rzymu kosztuje około 500 złotych. To będzie kosztować! Ale nie musi… Jednak zanim przejdziemy dalej zwróćmy uwagę jeszcze na inną rzecz do rozważenia, którą jest fakt, że twój rower może, gdzieś zwyczajnie utknąć czy się zagubić na morzu. Długo go szukałeś, w końcu znalazłeś na Bikesquad.pl czy też innej świetnej stronie więc na pewno nie życzysz sobie takiego scenariusz, prawda?

Najlepszym rozwiązaniem jest…. Wypróbowanie najlepszej metody transportu samolotu podczas podróży zagranicą, jaką jest spakowanie roweru i wysyłka specjalnym transportem lotniczym!

Wskazówki dotyczące pakowanie roweru

Wskazówki dotyczące pakowania roweru są tymi, które należy już rozważyć w domu. Postaraj się rozsądnie spakować swój rower, przygotowując go do podróży. Umieść kilka dodatkowych podpórek poniżej dolnego pedała. Jeśli punkty roweru stykają się z pudełkiem (np. krawędzie osi kół, wspornik dolny) to dobrze – jeśli nie w paczce mogą się przydać dodatkowe zabezpieczeni, nawet jeśli mają to być takie jak dodatkowa karton lub książki. Użyj taśmy, aby upewnić się, że wszystkie miękkie wyściółki pozostają tam, gdzie chcesz – by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo dla ukochanego roweru podczas transportu.

Wskazówki dotyczące boksowania motocykla ciąg dalszy

hotel helJeśli zdecydujesz się zaoszczędzić kilka złotych i zdecydujesz się na wysyłkę własnego roweru, musisz myśleć o miejscach w jakich będzie umieszczony – musisz o tym myśleć z wyprzedzeniem. Prawdopodobnie najlepiej będzie, jeśli zabierzesz pudełko rowerowe z sklepu rowerowego w twoim mieście, a sam rower rozłożysz na części pierwsze, by potem już na miejscu, poza granicami kraju odpowiednio go złożyć. To może być bardzo mądra opcja.

A może zdecydujesz się na transport tradycyjny i wyślesz swój ukochany jednoślad kurierem?

Odbieraj pudełko ze sklepu rowerowego i spakuj rower wysyłając go z ramienia sprawdzonej firmy kurierskiej. Staraj się odczepić pedały – by łatwiej było go spakować. Jeśli nie możesz tego zrobić za pomocą narzędzia wielofunkcyjnego, skontaktuj się z kimś ze sklepu – na pewno będzie tam osoba, która będzie mogła pomóc Ci za pomocą odpowiedniego klucza. Jeśli chcesz mieć 100% pewność, że twojemu rowerowi nic się nie stanie podczas transportu – upewnij się, że kurier ma zawsze gdzieś pod ręką wielofunkcyjne narzędzie i taśmę, aby móc zareagować podczas zniszczenia j pudełka, w którym jest roweru. Oczywiście, jeśli masz samochód do dyspozycji, sam możesz zrezygnować z rejsu statkiem i zająć się transportem … ale czy to jest to czego chcesz?

spacer

Odpowiedz