montenegro-guide

Pociągiem po Europie – na tropie zjawiskowych cudów natury i nieziemskich krajobrazów!

Europa to nie tylko wielkie miasta. Naturalne cuda w Europie są bardzo obfite, a rozległa sieć pociągów oznacza, że można również odwiedzić wiele odległych obszarów naszego kontynentu. Góry, plaże, wodospady, kaniony – do wielu z nich można dojechać pociągiem. Sprawdź te kilka cudów natury w Europie, które możesz chcieć uwzględnić na swojej trasie podróży.

Dolomity, Włochy

Dolomity to pasmo górskie w północnych Włoszech z 18 szczytami, które osiągają ponad 3 000 metrów. Szeroki zakres działań w Dolomitach obejmuje piesze wycieczki, jazdę na rowerze i paralotniarstwo. Ze względu na dużą wysokość Dolomity służą również jako tereny treningowe dla sportowców. Dotarcie do Dolomitów jest łatwe. Wystarczy pojechać regionalnym pociągiem do Trento, około godziny drogi od Werony (stacja Verona Porta Nuova) lub z Bolzano w 47 minut.

Salou, Hiszpania

75-minutowa przejażdżka pociągiem regionalnym na południe od Barcelony (stacja Barcelona Sants) zabierze Cię na plaże w Salou, popularne miejsce wakacyjne. Trudno jest oprzeć się temu, co ma do zaproponowania ten śródziemnomorski klimat – ciąg plaż (główną atrakcją jest Llevant Beach), skaliste zatoczki i promenada, idealna na romantyczne spacery. Będąc tam będziesz także chciał zobaczyć Font LLuminosa, fontannę znajdującą się na końcu tej promenady. W godzinach wieczornych odbywają się tu pokazy oświetleniowe i muzyczne.

Fiordy Norwegii

Norweskie fiordy stanowią jedne z najbardziej spektakularnych scenerii w całej Europie. Z Oslo wybierz pociąg Oslo-Bergen do stacji górskiej w Myrdal, następnie przesiądź się na kolej Flåm i ruszaj w spektakularną podróż pociągiem do stacji Flåm w najgłębszym zakątku Aurlandsfjord.  Następnie możesz popłynąć statkiem przez spokojne fiordy z Flåm do Gudvangen.

Zakopane, Polska

Tego miejsca raczej żadnemu Polakowi nie musimy przedstawiać, przypominamy tylko że pociągi do Zakopanem wyjeżdżają z prawie każdego miejsca w Polsce. Dlatego, jeśli jeszcze nigdy tam nie byłeś – już teraz wybierz pokój dla siebie przeglądając hotel Zakopane Krupówki i wsiadają w pociąg, aby nikt nie musiał powiedzieć „cudze chwalicie, a obcego nie znacie!”

Zorza Polarna, Szwecja

Abisko, w Szwecji, jest jednym z najlepszych miejsc na świecie, w którym można zobaczyć niezwykłą zorzę polarną. Udaj się tam między listopadem a marcem, aby obserwować jak natura rozjaśnia niebo spektakularnym pokazem światła. Z Sztokholmu, weź nocny pociąg do Boden, a następnie do Abisko przez Kirunę – podróż trwa łącznie 17 godzin. W okolicy znajdują się dwie stacje: Abisko Ostra i Abisko Turist.

Park Narodowy Berchtesgaden, Niemcy

Niektóre z najpiękniejszych górskich krajobrazów w całych Niemczech można znaleźć właśnie tutaj. To miejsce charakteryzuje się wysokimi górskimi szczytami i stromymi skałami, idealne miejsce do wędrówek. Szczególnie interesująca jest jaskinia lodowa Schellenberger, dostępna wyłącznie w trakcie zwiedzania z przewodnikiem. Możesz wybrać się tam w nieco ponad trzy godziny lub wsiąść w kolejkę linową. Aby dotrzeć do Berchtesgaden, należy wsiąść do szybkiego pociągu RailJet z Monachium (stacja München Hbf) do Salzburga w Austrii. Stamtąd jest 45 minut jazdy autobusem do parku narodowego.

spacer

Odpowiedz