maksym-kaharlytskyi-h7aZZ9fM3hI-unsplash

Podróż morska ze sprzętem muzycznym – jak odpowiednio zabezpieczyć bagaż?

Podróżowanie statkiem ma wiele zalet, dlatego też bardzo często decydujemy się właśnie na rejs, a nie na lot samolotem. Dotyczy to nie tylko osób, które boją się latać, ale również tych, które wybierają się w miejsca, gdzie po prostu nie ma lotniska. Gdy podróżujemy z bagażem, w którym znajdują się instrumenty muzyczne, trzeba zadbać o to, by były one właściwie zabezpieczone.

Jeśli chodzi o przygotowanie instrumentów do podróży, podróż statkiem w niczym nie różni się od lotu samolotem, jazdy pociągiem czy samochodem. Instrument musi być solidnie zabezpieczony, aby być odporny na wstrząsy, uszkodzenia oraz jakiekolwiek działanie negatywnych czynników atmosferycznych. Wstrząsy i kiepska pogoda szczególnie kiepsko działają na instrumenty drewniane, między innymi smyczkowe i strunowe. Ich jakość dźwięku zależy bowiem w ogromnym stopniu od drewnianego pudła rezonansowego. Jeśli będzie ono narażone na działanie wilgoci, automatycznie straci na jakości dźwięku. Nie można więc nigdy transportować instrumentów bez właściwego zabezpieczenia.

Dobrej jakości futerały

Gdy przewozimy gitary, skrzypce czy wiolonczele, a także instrumenty dęte, trzeba je umieścić w specjalnych futerałach, tych, które są im dedykowane. Skrzypce powinny znajdować się w futerale skrzypcowym, a instrumenty dęte w swoich futerałach. Tego rodzaju futerały są bowiem tworzone w taki sposób, aby instrumenty znajdujące się w ich wnętrzu były nie tylko bezpieczne, ale również stabilne. Nie mają prawa przesuwać się czy zmieniać położenia w czasie transportu, a to znacznie wpływa na jakość ich użytkowania po zakończeniu podróży. Wybierając futerały do instrumentów, warto stawiać na produkty sprawdzone, pochodzące od solidnych i renomowanych producentów. Najlepiej, by były to sztywne futerały, a nie miękkie pokrowce. Te drugie sprawdzają się w czasie noszenia instrumentów na krótkich dystansach – mogą ich nie chronić przed wstrząsami czy uszkodzeniami w czasie większej podróży.

Gdzie kupić dobrej klasy futerały?

Futerały i pokrowce na instrumenty można znaleźć w sklepach muzycznych, zarówno tych stacjonarnych, jak i online. W poszukiwaniu dobrych produktów w konkurencyjnych cenach, warto zwracać uwagę na ofertę internetowych sklepów. Futerały na instrumenty, podobnie jak same instrumenty, zwykle mają standardowe i ujednolicone wymiary. Jeśli kupujemy futerał na pełnowymiarowe skrzypce, to bez względu na to, jaką firmę wybierzemy, możemy mieć pewność, że będzie pasował. Podobnie jest w przypadku wszystkich innych instrumentów. Wybierając futerały w sieci mamy zdecydowanie większy wybór, szczególnie w przypadku instrumentów mniej znanych, nietypowych czy też rzadko spotykanych. Im więcej uwagi poświęcimy na znalezienie dobrego futerału dla naszego instrumentu, tym większą możemy mieć pewność, że będzie on właściwie zabezpieczony nie tylko w czasie rejsu statkiem, ale również w każdej innej podróży.

spacer

Odpowiedz