Przechwytywanie

Pompa głębinowa – przygotowana na różne warunki

Co to jest pompa głębinowa? Pompa zanurzeniowa jest przeznaczona do zanurzenia w pompowanej cieczy i wypchnięcia jej w kierunku powierzchni.

Jak działa pompa zanurzeniowa? Jak działa pompa głębinowa?

Silnik pompy głębinowej napędza wirnik, który w trakcie wirowania zasysa wodę do pompy ze zbiornika. Ciecz przepływa przez korpus pompy, wypychając ją do góry w kierunku powierzchni, na której jest następnie używana lub przetwarzana.

Zwykle ciecz wypływająca z pompy służy do chłodzenia silnika, co oznacza, że są one generalnie ograniczone do maksymalnych temperatur cieczy w zakresie 40-60 ° C. W specjalnych warunkach można dostarczyć płaszcze chłodzące i wypełnione obudowy silnika w celu podwyższenia temperatury płynu. Ponieważ pompa zanurzeniowa jest zanurzona w pompowanym płynie, wymaga mniej energii do zassania wody i jej przemieszczenia, co sprawia, że pompy głębinowe są wydajną opcją w szeregu zastosowań związanych z pompowaniem.

Na przykład samozasysająca pompa odśrodkowa jest zaprojektowana do pobierania wody ze zbiornika lub studzienki, obok której jest umieszczona, jednak ponieważ pompa jest wymagana do zasysania płynu do siebie, a następnie rozładowania, traci swoją różnicową wydajność podnoszenia. Dzieje się tak, ponieważ jakiekolwiek zastosowanie, w którym pompa ma podnieść, musi zostać dodane do głowicy wylotowej, aby utworzyć różnicę wysokości podnoszenia. Aby uczynić tę operację bardziej wydajną, można rozważyć zastosowanie pompy zatapialnej.

wuko WarszawaPonieważ pompa zatapialna jest umieszczona na dnie zbiornika i może być wyposażona w zintegrowane łączniki pływakowe lub elektrody, można ją łatwo zainstalować i automatycznie obsługiwać, zapewniając jednocześnie odprowadzanie jak największej ilości płynu procesowego ze zbiornika. Różne konstrukcje pomp zatapialnych mają różne poziomy minimalnego opróżniania cieczy, które mogą sięgać nawet 1 mm.

Ze względu na ich prostotę i solidność konstrukcji, pompy zatapialne są również znane z niskich i prostych właściwości konserwacyjnych, co oznacza, że są preferowanym rozwiązaniem w branży wynajmu i budownictwie do odwadniania i ekstrakcji wody.

Typowe zastosowania pompy głębinowej

Pompy zatapialne mogą być używane w wielu projektach, które wiążą się z różnymi wymaganiami dotyczącymi pompowania, w tym do szlamu, drenażu i kanalizacji. Pompy te mogą również obsługiwać płyny zawierające ciała stałe, w tym zastosowania takie jak:

-Oczyszczanie ścieków
-Opróżnianie zbiornika
-Ekstrakcja wody
-Usuwanie szlamu i mułu
-Odwadnianie

Wskazówki dotyczące korzystania z pompy głębinowej

Upewnij się, że płyn procesowy jest chemicznie zgodny zarówno z pompą, jak i kablem zasilającym! Korozja i degradacja kabla zasilającego mogą zabić pompę, a także stanowić zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa operatorów!

Nie pozwól, aby Twoja pompa zanurzeniowa pracowała na sucho! Pompa będzie musiała zostać wyłączona, gdy poziom cieczy stanie się zbyt niski, umożliwiając jej pracę na sucho, co może spowodować niepotrzebne uszkodzenie pompy.

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Pompa głębinowa – przygotowana na różne warunki

  1. Dariusz

    Nowoczesny dystrybutor wody do domu to dobre rozwiązanie, zwłaszcza w sezonie letnim. Zamiast kupować dziesiątki butelek z wodą, można postawić jeden dystrybutor, który jest solidny, doskonałej jakości, a przy tym funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu. Bez problemu z jego obsługą poradzą sobie nawet mniejsze dzieci. Wydaje mi się, że warto w coś takiego zainwestować.

Odpowiedz