pexels-isabella-mendes-1304542

Porady przed nocą z alkoholem w tle – to warto pamiętać!

Jeśli dzisiaj jest impreza, następnego ranka musi nastąpić kac. Większość ludzi odczuwa ból głowy i czuje się zdezorientowana przez cały dzień. Ci, którzy nie lubią imprezować, zapytają, jak ludzie mogą w ogóle pić tak mocne drinki, ale dla imprezowiczów to społeczny aspekt ich kręgu alkoholowego, a nie same napoje, przyciągają ich do tego stylu życia. Smak to tylko kolejny element układanki szczęścia. Alkohol wpływa na centralny układ nerwowy i rozluźnia mięśnie, dlatego spożywany w małych ilościach może sprawić, że poczujemy się bardziej zrelaksowani niż zwykle.

Przygotowania przed imprezą

Największe tempo wchłaniania alkoholu do krwiobiegu następuje na początku jelita cienkiego. Proces wchłaniania ulega przyspieszeniu, jeśli żołądek jest pusty lub jeśli alkohol zostanie zmieszany z napojami gazowanymi lub wodą gazowaną. Kiedy żołądek jest pusty, alkohol wchłania się do krwiobiegu bezpośrednio przez błonę śluzową żołądka. To właśnie powoduje, że ludzie szybko czują się pijani i senni.

Pij soki owocowe i warzywne lub napoje bogate w witaminę B, aby zmniejszyć utratę witamin

Obecność alkoholu we krwi powoduje zahamowanie wielu rodzajów hormonów i enzymów. Antydiuretyk (ADH) to ważny hormon kontrolujący zdolność nerek do wchłaniania płynów z powrotem do organizmu. Kiedy hormon ADH jest zahamowany, nerki nie są w stanie wchłaniać płynów z powrotem do organizmu, dlatego podczas picia alkoholu częściej oddajemy mocz. Częste przerwy na toaletę powodują, że nasz organizm traci więcej płynów i minerałów niż zwykle. Może to być powód, dla którego możemy czuć się wyczerpani po nocy spędzonej poza domem. Stwierdzono również, że witaminom, których najbardziej brakuje osobie na kacu, są witaminy A, B1, B3 i B6, E, kwas foliowy i selen mineralny.

Pij wodę co godzinę

Z powodów opisanych w punkcie 2 konieczne jest częste picie wody w celu uzupełnienia płynów traconych podczas oddawania moczu, a także w celu zmniejszenia stężenia alkoholu w organizmie, aby nie było ono zbyt wysokie.

Nadmierne picie prowadzi do złych decyzji

Alkohol wpływa na obszar funkcji naszego mózgu związany z podejmowaniem decyzji. Ten obszar pozwala nam zdecydować, co jest dobre, a co złe, więc gdy zostanie zahamowany, możesz zobaczyć, że niektórzy ludzie wykazują niezwykłe zachowania, odważają się robić rzeczy, których normalnie by nie zrobili, lub robią rzeczy, które do tej pory powstrzymywali. Dlatego pamiętaj, aby pić z umiarem.

Wątroba to organ, który najbardziej cierpi na skutek spożycia alkoholu. Komórki wątroby wytwarzają enzym, który przekształca alkohol odpowiednio w aldehyd octowy, kwas octowy i acetylocholinę. Umożliwiają one metabolizmowi organizmu wytwarzanie energii i płynów. Dopóki pijemy alkohol, wątroba ciężko pracuje, aby przetworzyć alkohol, co oznacza, że nie spełnia swojego głównego zadania, jakim jest rozkładanie tłuszczów i zarządzanie innymi potencjalnie toksycznymi substancjami. Negatywnym skutkiem tego może być stłuszczenie wątroby, a także wchłanianie przez organizm innych szkodliwych substancji, co może prowadzić do zapalenia wątroby i ostatecznie marskości.

Na tej stronie www.swiatbarmana.pl znajdziesz całą gamę inspirujących alkoholowych i jak bezalkoholowych pomysłów na wyśmienite koktajle i drinki.

spacer

Odpowiedz