Private-Driving-Instructor

Poszukiwanie dobrego instruktora wśród krakowskich szkół nauki jazdy: kilka wskazówek

Poszukiwanie instruktora jazdy jest zarówno ekscytujące, jak i zniechęcające – szczególnie w takim dużym mieście jak Kraków. W końcu wydaje się naprawdę spore pieniądze na lekcje jazdy, więc każdy ma zamiar znaleźć idealną szkołę nauki jazdy, w której poczuje się komfortowo.

Przy tak wielu instruktorach jazdy w Krakowie rywalizujących o klientów, warto poświęcić trochę czasu na research. Postępując zgodnie z tą radą, powinieneś mieć większą pewność, kiedy pierwszy raz jedziesz na drogę, że szkoła nauki jazdy Tarnowskie Góry którą wybrałeś jest najlepsza z najlepszych. Co zrobić aby to zrobić?

Poszukaj zatwierdzonego instruktora

Jedą z pierwszych rzeczy do ustalenia jest to, czy instruktor nauki jazdy jest zatwierdzony przez odpowiednie instytucje – czy nie.  Państwo aprobuje jedynie zatwierdzonych instruktorów jazdy – Ty również powinieneś szukać wyłącznie takich, którzy są w pełni wykwalifikowani. Kilka z renomowanych szkół nauki jazdy, które są potwierdzone przez rząd to:

  • ALBAR Nauka Jazdy Kraków – Adres: Karmelicka 8, 31-128 Kraków
  • TiP Auto Szkoła Jan Kłos – Adres: 19, 31-834 Kraków
  • OSK. Prawo Jazdy Kraków. Nauka Jazdy – Adres: Juliana Dunajewskiego 6, 31-133 Kraków

 

Wybór pomiędzy dużą szkołą lub niezależnym instruktorem jazdy

Gdy szukasz szkół jazdy, zauważysz, że istnieją duże agencje i mniejsze, niezależne firmy, które oferują indywidualne kursy dla kierowców. Bez względu na to, którą opcję wybierzesz, upewnij się, że masz szansę porozmawiać z instruktorem osobiście, zanim zarezerwujesz lekcje, abyś mógł się zorientować, czy jesteś w stanie z tą osobą się dogadać. Ważne jest, aby czuć się całkowicie komfortowo ze swoim instruktorem jazdy, ponieważ będziesz spędzać dużo czasu z instruktorem, więc konieczne jest, abyście obaj czuli się swobodnie ze sobą.

Posłuchaj rekomendacji

Zawsze jest to przydatne, jeśli znasz kogoś, kto może Ci polecić instruktora. Tym bardziej, że prawda jest taka iż instruktorzy jazdy głównie polegają na rekomendacjach ustnych pozyskiwanych od swoich poprzednich uczniów. Najlepsi nie narzekają na niedobór referencji. Wysłuchaj opinii znajomych i członków rodziny i poszukaj referencji od zadowolonych klientów, którzy mówią, że jest to pierwszorzędna szkoła nauki jazdy.

Ustal, czego możesz oczekiwać od instruktora nauki jazdy

Są pewne cechy, których powinieneś oczekiwać od instruktora nauki jazdy. Uprzejmość, punktualność i posiadanie jasnych planów lekcji to tylko niektóre z kryteriów, których powinieneś się spodziewać. W wyborze pomoże Ci też czysty, dobrze wyglądający samochód, utrzymany w najlepszych możliwych standardach. I radosne usposobienie byłoby też pożądane. Byłoby miło, gdyby instruktor umiał sprawić, że w samochodzie czujesz się zrelaksowany. Elastyczność w odniesieniu do godzin lekcji może być również istotną częścią wyboru instruktora nauki jazdy. Zapytaj, czy może ci zapewnić lekcje wcześnie rano, wieczorem lub w weekend, jeśli jest to jedyny wolny czas, jakim dysponujesz.

Pamiętając o tych wskazówkach – z pewnością znajdziesz odpowiednią osobę.

spacer

Odpowiedz