statki ewa

Praca marzeń: salon piękności na statku wycieczkowym

Salony piękności na pokładzie statków wycieczkowych są bardzo popularne. Specjalistyczne kosmetyczki zatrudnione w takich miejscach powinny być w stanie zapewnić zwykłe zabiegi, takie jak np.:

  • stylizacja włosów
  • manicure
  • pedicure

Zwykle też zapewniają najwyższej jakości zabiegi na twarz i ciało, takie jak woskowanie, dlatego zwykle aby mieć szanse na takie zatrudnienie wymagane jest kilkuletnie doświadczenie w ramach salonów kosmetycznych, mile widziane jest także odbyte szkolenie makijaż permanentny gdyż panie podczas rejsów często decydują się na ten rodzaj trwałego makijażu.

Salony piękności i uzdrowiska na pokładzie większości luksusowych statków wycieczkowych oferują pasażerom kompleksowe usługi, począwszy od aromaterapii i aqua-spa, zabiegów na ciało i kąpieli błotnych, po maseczki, masaże i fryzury. Nawet mniejsze i starsze statki wycieczkowe zwracają teraz większą uwagę na najwyższej jakości usługi salonów piękności / spa i programy fitness na pokładzie, co powoduje coraz większe zapotrzebowanie na profesjonalistów z branży kosmetycznej, pielęgnacyjnej i fitness.

Salony i spa na pokładzie są prowadzone we własnym zakresie lub przez firmę zewnętrzną, która jest odpowiedzialna za zatrudnienie następujących stanowisk pracy na statkach wycieczkowych:

  • kierownik salonu piękności / spa
  • asystent kierownika salonu / spa
  • fryzjer / stylista
  • wizażystka/kosmetyczka
  • technik paznokci
  • akupunkturzysta
  • masażysta i instruktor fitness / trener osobisty

Salony są wyposażone w najnowocześniejszą technologię kosmetyczną i obowiązkiem personelu jest dobre wykorzystanie dostępnych zabiegów dla maksymalnego odprężenia znajdujących się na pokładzie pasażerów.

Wynagrodzenia różnią się w zależności od doświadczenia i obszaru specjalizacji, linii rejsowej, wielkości i tras statku wycieczkowego, ale są uzupełniane napiwkami i prowizjami ze sprzedaży produktów.

Na pewno najlepiej zarabia kierownik salonu który nadzoruje całą ofertę i spa i fitness na pokładzie statku wycieczkowego. Jest on odpowiedzialny za zarządzanie i szkolenie personelu salonu / fitness, aby zapewnić spełnienie najwyższych standardów obsługi linii wycieczkowych. Jest również odpowiedzialny za poprawę zdolności personelu do osiągania i przekraczania celów sprzedażowych firmy poprzez wysoko rozwinięte umiejętności promocyjne i wizualne, a także rozwój umiejętności personelu – masażystów, kosmetologów, fryzjerów, trenerów osobistych, techników paznokci i akupunktura, aby skutecznie promować swoje usługi i niektóre produkty wśród gości.

Niektórzy menedżerowie są awansowani w firmie, jednak kandydaci posiadający niezbędne umiejętności organizacyjne i przywódcze z doświadczeniem w zarządzaniu salonem / spa na lądzie będą brani pod uwagę przy zatrudnianiu. Wymagania dotyczące pracy w tym przypadku są wysokie – a przede wszystkim chodzi o bogate doświadczenie menedżerskie w salonie piękności / spa. Wymagana jest również doskonała znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

spacer

Odpowiedz