monaco-3400916_960_720

Praca na jachcie – sprawdź czy dasz sobie radę!

Jachty są w różnych kształtach i rozmiarach, ale dobrze jest wiedzieć, kim jesteś i co lubisz i czego nie lubisz, zanim wejdziesz w świat żeglarstwa. Pieniądze są bardzo dobre i nie będziesz mieć dużych wydatków będąc na jachcie, więc niektórzy ludzie mogą naprawdę dzięki takiej karierze mocno zainwestować w przyszłość. Dla innych te pieniądze po prostu nie są tego warte.

Oto główne powody, dla których praca na jachcie może nie być dla Ciebie:

1. Nie wszyscy potrafią przyjmować rozkazy.

Brzydka prawda jest taka, że dopóki nie jesteś kapitanem lub nie jesteś na jakiejś innej wysokiej pozycji na pokładzie, będziesz przyjmował rozkazy od ludzi odpowiedzialnych za nie -, przez cały dzień, każdego dnia. Jeśli choć na chwilę usiadłeś, przygotuj się na to, że gdy tylko szef kuchni cię zobaczy – poprosi cię o coś dodatkowego do wykonania. Potrzebuję tego. Zrób to. Później, zrób to. Zrobiłeś to? Oczywiście, aby rozumieć te wszystkie polecenia na międzynarodowych rejsach niezbędny jest odpowiedni poziom języka angielskiego, który mogą Ci zapewnić kursy językowe dla firm zatrudniających pracowników na jachtach.

2. Nie każdy jest stworzony do fizycznej pracy.

Twoim zadaniem na pokładzie, w zależności od Twojej pozycji, może być utrzymywanie czystości dbanie o gości lub czystość na zewnątrz. To nie jest praca, która pobudzi twój mózg i ogólnie mówiąc, nie jest to praca dla intelektualistów. Jeśli uważasz się za intelektualistę i cieszy się pracą, która rzuca wyzwanie twoim szarym komórkom, to może nie dla ciebie jest szlifowanie, szorowanie, polerowanie, wycieranie, prasowanie, pakowanie i rozpakowywanie zmywarki.

3. Niektórzy ludzie potrzebują więcej snu niż inni.

Jako członek załogi częścią twojej pracy jest wstawanie, zanim goście wstaną i pójście spać, gdy zdecydują się już zasnąć. Jeśli jesteś na jachcie motorowym i masz gości na pokładzie, twój sen będzie jeszcze bardziej wystawiony na próbę, ponieważ oczekuje się, że będziesz czuwał przez dwie godziny każdej nocy lub dłużej co kilka dni.

4. Życie na łodzi to nie to samo co życie na lądzie.

https://fabrykakadr.com.pl/Wiele rzeczy musi być wziętych pod uwagę, kiedy mieszkasz na jachcie. Czy lubisz długie, relaksujące prysznice? Cóż, nie zawsze jest do dyspozycji nieskończona ilość wody lub czas na to. Czy nie znosisz pośpiechu, kiedy jesz? Cóż, jesz, gdy goście jedzą, a to oznacza szykanowanie pomiędzy wstawaniem a widzeniem, kto potrzebuje czego. Istnieje granica tego, jak daleko możesz chodzić, więc jeśli lubisz długie spacery po plaży – lub gdziekolwiek indziej – łódź naprawdę będzie cię frustrować.

5. Niektórzy ludzie nie potrafią współpracować z innymi.

Jednym z realiów życia na pokładzie i pracy jako część załogi jest to, że będziesz stale otoczony przez tych, z którymi pracujesz, czy ci się to podoba, czy nie. Łodzie nie zawsze mają gości, ale kiedy mają, ty i twoja załoga jest ograniczona do niewielkiego obszaru – kajut załogi.

Nadal myślisz, że masz to, czego potrzeba? Pamiętaj, że znalezienie pracy jest trudne, ponieważ obecnie panuje duża konkurencja. Ale jeśli będziesz się wyróżniał plus płynnie mówił po angielsku – może się udać!

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Praca na jachcie – sprawdź czy dasz sobie radę!

Odpowiedz