pexels-photo-906982

Praca na morzu – gdzie szukać ciekawych ofert zarobkowych?

Pływanie na statkach po morzach i oceanach to dziecięce marzenie, które wraz z dorastaniem nieco odchodzi w zapomnienie. Jednak zdarzają się osoby, które także w dorosłym życiu wiążą swoją przyszłość ze statkami, morzem i nieustanna podróżą. Dla nich doskonałym rozwiązaniem będzie praca na morzu, którą można znaleźć w różnych miejscach i w różnym charakterze.

Aby pracować na statku i pływać po całym świecie, nie trzeba być wcale marynarzem, kapitanem statku, specjalistą od nawigacji czy mechanikiem radzącym sobie ze skomplikowaną maszynerią. Na statkach duże zapotrzebowanie jest również na pracowników gastronomii, kuchni czy pracowników sprzątających. W przypadku statków wycieczkowych zapotrzebowanie na pracowników jest jeszcze większe i dosyć zbliżone do tego, jakie mają hotele na lądzie. Prace na statku można więc znaleźć w różnych branżach i w różnych zawodach. Trzeba jednak mieć świadomość, że taki rodzaj zatrudnienia wiąże się z niezbyt duża stabilizacją i nieustanną podróżą. Jeśli jednak komuś takie zatrudnienie odpowiada, może to być dla niego praca marzeń i możliwość poznania ładnego kawałka świata w ramach wykonywania obowiązków zawodowych.

Gdzie szukać sprawdzonej pracy na morzu?

hotele na heluJeśli szukasz pracy na morzu i interesuje Cię praca za granicą forum tematyczne będzie dobrym rozwiązaniem. Na forach branżowych można znaleźć nie tylko sporo ogłoszeń o pracę, ale również dużo wiedzy, informacji oraz wypowiedzi osób, które dzielą się swoim doświadczeniem z pracy w różnych branżach i dla różnych pracodawców. Na takim forum można więc bez problemu znaleźć namiary także na pracę na statkach zarówno dla polskich, jak i dla zagranicznych armatorów. Jeśli jednak szukamy zatrudnienia stabilnego i sprawdzonego, warto też dokładnie sprawdzić pracodawcę lub tez skorzystać z usług profesjonalnej agencji pracy, która jest wyspecjalizowana w wysyłaniu pracowników na morze. To dobre rozwiązanie, dzięki czemu możemy liczyć na to, że spora część formalności i kwestii prawnych będzie załatwiona przez agencję pracy. Oczywiście, pod warunkiem, że skorzystamy z oferty profesjonalnej i renomowanej firmy, a nie przypadkowej i nowo powstałej agencji, która obiecuje potężne zarobki bez podawania jakichkolwiek szczegółów zatrudnienia.

Nietypowa specyfika pracy

Praca na morzu wiąże się z dosyć specyficznym trybem życia, który nie będzie odpowiadał każdemu. Rejsy organizowane są kilka lub kilkanaście razy do roku, co wiąże się z wielokrotną nieobecnością w kraju, która przeciąga się do wielu tygodni czy miesięcy. Nie jest więc to dobre rozwiązanie dla osób, które mają małe dzieci lub które z innych względów muszą być często na miejscu w Polsce. Z drugiej jednak strony, praca na statkach wiąże się z całkiem dobrymi zarobkami, których nie uda się zarobić w firmach działających stacjonarnie. Co więcej, w ramach wykonywania obowiązków zawodowych jest możliwość zwiedzania wielu miejsc na świecie, poznawania nowych krajów czy miast oraz poszerzania horyzontów. Jak każda praca, praca na statkach ma więc zarówno swoje plusy, jak i minusy. Zanim więc się zdecydujemy na taką formę zatrudnienia, warto dokładnie przeanalizować zarówno jej wady, jak i zalety. To z pewnością pozwoli na podjęcie właściwej decyzji na temat własnej przyszłości zawodowej.

spacer

Odpowiedz