Business meeting with boss - group of business people listening to boss speach

Praca na statku – gdzie kierować swoje CV?

Praca na statkach od zawsze niemal jest źródłem dobrego zarobku i daje wiele możliwości, niekoniecznie tylko finansowych. To dobre rozwiązanie dla osób, które poszukują nowej drogi zawodowej, nie boją się nowych wyzwań ani rozłąki z rodziną.

W dzisiejszych czasach praca na statkach niewiele różni się od tego, jak to miało miejsce w dawnych czasach. Wymaga przede wszystkim odpowiednich predyspozycji i umiejętności, wśród których na pierwszym miejscu warto wymienić chęć częstego podróżowania, brak choroby morskiej czy umiejętność spędzania czasu w samotności. Praca na statkach zdecydowanie bowiem nie jest dla każdego i nie każdy poradzi sobie w tak trudnych i specyficznych warunkach. Do takiego zatrudnienia trzeba mieć zarówno pewne predyspozycje psychiczne, jaki również warunki fizyczne – praca na statkach wiąże się z dużym wysiłkiem, koniecznością dźwigania pakunków czy innych towarów oraz byciem w ciągłym ruchu i ciągłej gotowości.

Praca zdecydowanie nie dla każdego

Gotowe listy motywacyjneOsoby, które decydują się na pracę na statkach, muszą liczyć się z tym, że jeden rejs może trwać nawet wiele miesięcy, podczas których kontakt z bliskimi będzie mocno ograniczony, praca bardzo ciężka, wyżywienie średniej jakości, a klimat nieustannie morski. Osoby pracujące na statkach często borykają się z monotonią codziennych obowiązków, utrudnionym kontaktem z bliskimi oraz otaczającą ich ze wszystkich stron wielką wodą, która na dłuższą metę zaczyna być męcząca. Plusem natomiast jest fakt, że podczas wykonywania obowiązków zawodowych można zwiedzić praktycznie cały świat. Takich możliwości nie daje niemal żaden inny zawód na świecie. Osoby pracujące na statkach za darmo i w krótkim czasie mogą przewędrować praktycznie pół świata – taka praca z pewnością nigdy się nie znudzi i przez długi czas będzie dostarczała mocnych wrażeń.

Dobre agencje pracy i szukanie na własną rękę

Osoby, które chcą pracować na statkach, powinny słać swoje CV przede wszystkim do wyspecjalizowanych biur pośrednictwa pracy, które umiejętnie łączą pracowników z pracodawcami. CV do agencji pracy warto wysłać nawet wtedy, gdy nie ma żadnego ogłoszenia w danej tematyce. Dzięki temu, gdy pojawi się pracodawca zainteresowany konkretnymi umiejętnościami, z pewnością agencja pracy na początku poleci tych pracowników, których już w bazie posiada. Dobrze jest również poszukiwać pracy na własną rękę.

Zanim jednak to uczynimy, warto zadbać o odpowiednio przygotowane dokumenty aplikacyjne, które będą się wyróżniały i nie zginą w tłumie podobnych dokumentów. Jeśli szukasz pracy, warto też zajrzeć na https://szukampracy.pl/. To profesjonalny portal ogłoszeniowy, który zbiera najlepsze ogłoszenia o pracę z różnych branż i z różnych regionów. Jeśli znajdzie się ktoś, kto szuka osoby do pracy na statkach, w serwisie z pewnością pojawi się odpowiednie ogłoszenie. Wtedy wystarczy na nie odpowiedzieć i czekać na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

spacer

Odpowiedz