lifeguard-1209187_640

Praca nad morzem z zakwaterowaniem – kiedy najlepiej szukać ofert?

Nadmorskie miejscowości tętnią życiem przede wszystkim w sezonie wiosenno-letnim, gdy morze jest wręcz oblegane przez turystów. Podczas gdy jedne osoby wybierają się nad morze na wakacje, inne natomiast szukają tam pracy na sezon. To dobre rozwiązanie, gdyż można zarobić sporo więcej niż w pracy stacjonarnej. Co więcej, wielu pracodawców oferuje zakwaterowanie i wyżywienie, odpadają więc koszty utrzymania się nad morzem.

Praca nad morzem to bardzo dobre rozwiązanie przede wszystkim dla osób młodych i studentów, które mają wolne kilka miesięcy w roku i chcą je spożytkować na zarobienie dodatkowych pieniędzy, a nie jedynie na leniwy wypoczynek. Taka praca najczęściej jest typowo sezonowa i pracodawcy szukają osób na dwa czy trzy miesiące. Najczęściej nie trzeba mieć praktycznie żadnego doświadczenia – najbardziej poszukiwani są pracownicy branży hotelowej, gastronomicznej, do obsługi stoisk nadmorskich oraz do innych form pracy z turystami.

Na ostatnią chwilę może być trudno

Osoby, które planują pracę w wakacje, powinny zadbać o to, by szukać zatrudnienia z odpowiednim wyprzedzeniem. Najlepiej już wiosną rozejrzeć się w ofertach potencjalnych pracodawców, którzy także z wyprzedzeniem szukają pracowników. Mało która firma może bowiem sobie pozwolić na luki w zatrudnieniu i szukanie pracownika dopiero wtedy, gdy będzie on z dnia na dzień potrzebny. Im wcześniej zaczniemy szukać zatrudnienia nad morzem, tym lepiej. Im bliżej wakacji, tym konkurencja w każdej branży będzie bowiem większa. Z dnia na dzień raczej trudno będzie znaleźć zatrudnienie. Przed samymi wakacjami lub już po ich rozpoczęciu na poszukiwania pracy wyruszą nie tylko studenci, ale również licealiści. Może się wiec zrobić bardzo tłoczno, a co za tym idzie – szansa na zatrudnienie mocno spadnie.

Praca z zakwaterowaniem

Wielu pracodawców, którzy poszukuje pracowników sezonowych do pracy nad morzem, oferuje zatrudnienie z zakwaterowaniem. Taka opcja wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na zarobieniu jak najwięcej przy jak najmniejszych wydatkach na życie. Zanim jednak się na coś takiego zdecydujemy, warto upewnić się, jak będzie wyglądała umowa, a także jakie będzie samo zakwaterowanie. Co więcej, trzeba też sprawdzić, czy przypadkiem pracodawca nie będzie odliczał kosztów zakwaterowania od pensji. Wtedy bowiem może się okazać, że zatrudnienie wcale nie będzie takie korzystne, jak to się wydawało podczas czytania ogłoszenia o pracę. Jeśli chcemy mieć pewność, że jedziemy nad morze do sprawdzonej pracy, warto korzystać przede wszystkim z osób z polecenia lub wybrać się do pracy do pracodawcy, u którego kiedyś już pracowaliśmy i jesteśmy pewni jego uczciwości raz solidności, szczególnie jeśli chodzi o regularne wypłaty.

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Praca nad morzem z zakwaterowaniem – kiedy najlepiej szukać ofert?

Odpowiedz