landscape-1802340_640

Pracujesz na morzu? Który bank udzieli Ci kredytu na dowolny cel?

Praca marynarza i innych zawodów związanych z morzem ma sporo zalet. Przede wszystkim można spędzać czas w ciekawych warunkach, nieustannie odwiedzać nowe miejsca, a przy tym całkiem dobrze zarabiać. Osoby pracujące na statkach pasażerskich czy handlowych z pewnością nie musza narzekać na niskie zarobki. Co najwyżej musza liczyć się z tym, że ich życie jest nie do końca uregulowane i nawet jak kupią mieszkanie, to w czasie życia zawodowego nie zawsze będą mieć czas, by w nim mieszkać.

Osoby pracujące na morzu mają spore i stabilne zarobki, dzięki temu nie muszą się obawiać, że bank nie udzieli im kredytu. Warto jednak pamiętać, że na zdolność kredytową mają wpływ nie tylko zarobki, ale również comiesięczne wydatki. Zdarza się, że nawet osoby zarabiające bardzo dużo nie dostaną kredytu, bo mają już wiele innych zobowiązań do spłacenia. Nie trzymają też kredytu od banku jeśli figurują w biurach informacji gospodarczych jako niesolidni i nieterminowi płatnicy. Nie zawsze więc wysokość zarobków jest miarodajna, jeśli chodzi o kwestie zdolności kredytowej.

Przez złożeniem wniosku warto sprawdzić ratę kredytu

Zanim zdecydujemy się na złożenie wniosku kredytowego w dowolnym banku, dobrze jest najpierw zrobić research kilku kredytów i szczegółowo przyjrzeć się ich ofertom. Zwracajmy uwagę nie tylko na oprocentowanie kredytu, ale również na prowizję, marżę, opłaty dodatkowe, ubezpieczenie oraz inne produkty, których bank wymaga przy podpisywaniu umowy kredytowej, a które mogą podnosić ogólny koszt kredytu. Jeśli nie wiemy, jak obliczyć ratę kredytu, warto skorzystać z różnych darmowych kalkulatorów kredytowych. Wystarczy wpisać kilka podstawowych parametrów, a od razu będziemy mieć wyświetlone, ile mniej więcej będzie wynosić rata kredytowa. Kolejną kwestią jest ocena, czy ta rata jest dla nas możliwa do spłaty i nie będzie nadmiernie obciążała budżetu.

Dobrze jest zapytać o zdanie doradcę

kredyt hipoteczny w holandiiOsoby, które mieszkają przez dłuższy czas na morzu, a nie we własnym domu, często niechętnie biorą kredyty na mieszkanie, gdyż nie jest im ono do końca potrzebne. Warto jednak właśnie w postaci nieruchomości zabezpieczyć swoją ewentualną przyszłość. Nawet, jeśli aktualnie prawie całe życie zawodowe spędzamy na morzu, trzeba mieć świadomość, że na pewno nie będziemy pływać do końca życia. Prędzej czy później konieczne będzie zejście na ląd na stale. Wtedy warto mieć dobre zabezpieczenie na emeryturę w postaci mieszkania. Osoby pracujące na morzu powinny więc zadbać o kupno własnego mieszkania, zwłaszcza, że comiesięczna spłata raty nie powinna być nadmiernym obciążeniem dla budżetu osoby zarabiającej na morzu całkiem sporo. Jeśli przez długi czas nie ma, zakupione mieszkanie można bez problemu wynająć. Wtedy zaciągnięty kredyt będzie spłacał się sam, a po spłaceniu mieszkanie nie będzie generowało żadnych kosztów, a jedynie zyski.

spacer

Odpowiedz