statki kredyty

Pranie na pełnym morzu: jak to zorganizować?

Pranie na jachcie – ten ciągły obowiązek jest teraz częścią codziennej rutyny, na pełnym morzu jawi się właściwie w formie codziennego wyzwania.

Dzisiaj przedstawiamy wraz z pomocą http://swiatpralek.pl/ przewodnik dotyczący organizowania prania na jachcie czy łodzi, z poradami dotyczącymi prania nad którym pieczę trzymają stewardessy.

Organizacja prania: odzież dla gości i mundury załogi + pościel i obrusy

Niezależnie od tego, czy pracujesz na pokładzie prywatnego, czy czarterowego jachtu, kiedy właściciele i goście są na pokładzie, stos prania z pewnością będzie powiększać się szybciej niż zwykle.

Kiedy gości nie ma na pokładzie, szmaty do czyszczenia, ręczniki kuchenne i pościel załogi dodadzą trochę do stosu prania (wystarczającego, aby jacht funkcjonował), ale z gośćmi na pokładzie, niezliczonymi torbami odzieży z elegancką odzieżą i luksusową modą w – nie wspominając o dodatkowej pościeli, obrusów i ręczników, które są generowane nie jest już tak kolorowo.

Prawdopodobnie znasz już za sobą podstawy prania z życia przed żeglarstwem – opróżnij wszystkie kieszenie, oddziel biel, czerń i kolory i upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami na metce, ale nie zawsze można ufać temu procesowi w nieskończoność. Zostaniesz przeszkolony, gdy zaczniesz życie jako stewardessa lub dołączysz do nowego jachtu, ale nie zawsze ma się okazję spotkać niektóre z najlepszych tkanin we wcześniejszym – jedwab, kaszmir, aksamit i tym podobne, a niestety na luksusowym jachcie będziesz mieć z nimi często do czynienia.

Każdy steward, stewardessa i gospodyni domowa będą mieli własne domowe środki do czyszczenia delikatnych tkanin i usuwania uporczywych plam, ale w razie wątpliwości naprawdę lepiej zostawić to profesjonalistom lub zadzwonić do nich po poradę. W końcu zniszczenie pościeli jachtowej może nie być końcem świata, ale zrujnowanie modnych ubrań żony właściciela może prowadzić do trudnej rozmowy…

Obowiązki prania : harmonogram i rotacja

Niezależnie od twoich preferencji i obciążenia pracą, istnieje prawdopodobieństwo, że przynajmniej gdy goście będą na pokładzie, pralnia będzie działać przez cały dzień i może być tylko jeden steward / stewardessa, który będzie nadzorował całą operację z dwoma lub trzema pomocnikami do wsparcia.

Obowiązki prania zaczynają się tam, gdzie pozostawiono rzeczy poprzedniej nocy, odprasowując teraz czystą obrus i serwetki z kolacji oraz organizując pranie gości, które należy jak najszybciej zwrócić. Następnie najprawdopodobniej pojawi się szereg zapytań od działów kuchni, pokładu i personelu sprzątającego o czyste obrusy, bieliznę i uniformy, zanim rozpocznie się codzienny cykl rozkładania pościeli, ręczników i ubrań. Każdy przedmiot przechodzący przez pralnię należy wyprać, wysuszyć i złożyć zgodnie ze standardem jachtu, a wszystkie ubrania gości należy odpowiednio zarejestrować, przeszukać i poddać obróbce pod kątem plam.

Codzienne zadania obejmują również czyszczenie i porządkowanie pralni, od czyszczenia kłaczków z suszarek (zagrożenie pożarowe) po rozprowadzanie czystego prania wokół jachtu.

spacer

Odpowiedz