chuttersnap-ZSFqxRIV5Nc-unsplash

Problem z miejscem w szafie? Wypróbuj te triki

Brak miejsca w szafie to spory problem zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak i biurowych. Aby poradzić sobie z tą kwestią, można wykorzystać wiele innych form przechowywania czy dodatkowych mebli, które nieco odciążą szafę. Można też postawić na wykonanie nowej szafy, która pomieści wszystko, co nam się tylko zamarzy.

Duża i pojemna szafa to jeden z podstawowych elementów zarówno w mieszkaniu, jak i w przestrzeni biurowej. Meble w domu i w biurze różnią się w zasadzie tylko tym, co w nich przechowujemy. W domu głównymi elementami w szafie są ubrania i dodatki. W biurze najczęściej są to sterty segregatorów i dokumentów, a także zapasów artykułów biurowych. Jeśli szafa jest zbyt mała i niezbyt pojemna, można postawić na nowszy i bardziej wygodny model. W ofercie producentów mebli domowych i biurowych możemy znaleźć ogromny wybór szaf, które z pewnością znajdą swoich użytkowników. Czasem wystarczy, że szafa ma tylko nieco większą szerokość i głębokość, aby jej możliwości przechowalnicze znacznie się zwiększyły.

Szafy wnękowe do domów i mieszkań

Dobrym rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej użytkowników, są szafy wnękowe wykonywane na zamówienie. Najczęściej zabudowywana jest cała powierzchnia ściany, zwykle we wnęce lub w innym dogodnym miejscu. Szafy wnękowe są zwykle bardzo duże, pojemne, pełne różnych możliwości przechowywania – od wieszaków, przez półki, regały, pojemniki czy szuflady. Dzięki temu każda rzecz znajdzie swoje miejsce, a w całym mieszkaniu zapanuje porządek. Świetnym pomysłem, jednak raczej do dużych i przestronnych wnętrz, są szafy – garderoby, w których można urządzić niemalże odrębne pomieszczenie z ubraniami. Taka opcja pozwala zmieścić w jednej szafie praktycznie wszystko, co nam zalega w różnych miejscach mieszkania. To idealna opcja na ład, porządek i bezproblemowe znalezienie wszystkiego, czego aktualnie szukamy.

Przechowywanie w miejscu pracy

Szafy biurowe to zupełnie coś innego niż szafy wykonywane do wnętrz mieszkalnych. Niestety, nadal w wielu biurach stoją stare szafy sprzed kilkudziesięciu lat, które są mało pojemne, a przy tym naprawdę kiepsko się prezentują. Aby nieco uporządkować biurową przestrzeń, warto pozbyć się wszystkich niepotrzebnych elementów wystroju wnętrza czy przedmiotów, które już się do niczego nie przydadzą. W wielu biurach panuje na przykład zwyczaj wrzucania do szafy wszystkich starych, zniszczonych sprzętów. Docelowo powinny one trafić na śmietnik, aby zrobić miejsce na naprawdę potrzebne przedmioty. Szafę biurową można wymienić na nową, dobrze też sprawdzą się całe zestawy mebli biurowych. Sama szafa może bowiem nie do końca sprawdzić się w sytuacji, gdy do przechowywania jest naprawdę sporo. Świetną opcją jest komoda biurowa, w której również można przechowywać artykuły biurowe, teczki z dokumentami i wiele innych niezbędnych rzeczy. Komoda jest zdecydowanie lżejszym rozwiązaniem niż kolejna szafa we wnętrzu. nie zagraca pomieszczenia, a umiejętnie dobrana może być jego prawdziwą ozdobą.

spacer

Odpowiedz