Trim-Decorating-front-door-spot-filling

Projekt DIY drzwi: bierzemy się za malowanie!

Szykujesz się do malowania drzwi? Właściwe przygotowanie, odpowiednie narzędzia i materiały oraz dobra technika zapewnią Twoim drzwiom jedwabiste, gładkie i trwałe wykończenie. Użyj tych wskazówek, aby stare drzwi znów wyglądały jak nowe!

Od czego zacząć?

Połóż drzwi na płaskiej powierzchni, aby uniknąć kapania. Mowa o tym na początku ze względu na wygodę wiele osób ma ochotę pozostawić drzwi zawieszone na zawiasach podczas malowania. Ale aby uzyskać gładkie wykończenie, należy ułożyć je na płasko i usunąć zawiasy, klamki i pozostały osprzęt. Dzięki drzwiom położonym płasko na kozłach można szybciej rozetrzeć farbę na całej powierzchni i nie martwić się o kapanie i zapachy lakiernicze. I nadal zdążysz pomalować obie strony w ciągu jednego dnia, jeśli położysz drzwi w odpowiedni sposób. Pomaluj pierwszą stronę, a następnie po prostu obróć drzwi.

Przygotowanie do malowania

Usunięcie starego wykończenia jest prawdopodobnie najważniejszym krokiem, jaki możesz wykonać, aby zapewnić dobrą przyczepność farby. Nawet najlepsza farba nie przylepi się do oleju i brudu, a na drzwiach jest tego mnóstwo, szczególnie w pobliżu klamki, gdzie brudne ręce używały jej przez lata. Przed wypełnieniem otworów lub gruntowania należy wyszorować całe drzwi za pomocą ciężkiego domowego urządzenia czyszczącego. Pozwól drzwiom całkowicie wyschnąć, a następnie wypełnij wszystkie otwory.

Uważaj na osadzanie się farby

Dekady używania drzwi i osadzania się na nich farby mogą sprawić, że drzwi ocierają się o ościeżnicę lub listwę drzwiową. Najszybszym sposobem na usunięcie nagromadzonej farby jest po prostu użycie do tego skrobaka ze stali nierdzewnej lub węglika. Po skrobaniu przeszlifuj drzwi, aby wygładzić wszystkie krawędzie. Używaj oszczędnie szlifierek mechanicznych – szybkie szlifowanie może stopić farbę, przez co jeszcze trudniej ją wygładzić.

UWAGA!

Wypełnij wszystkie dziury, nawet te małe. Możesz założyć, że nowa farba ukryje małe wgniecenia i zadrapania, ale tak nie będzie. W rzeczywistości nowa warstwa farby uwypukla drobne niedociągnięcia. Wypełnij mniejsze wgniecenia za pomocą masy szpachlowej. W przypadku głębszych otworów użyj zwykłej szpachlówki lub szpachlówki do drewna epoksydowego.

Następnie powinieneś zagruntować powierzchnię drzwi przed malowaniem. To maskuje plamy, rozjaśnia ciemne kolory i pomaga lepiej przyklejać nową farbę. Uszczelnia również porowate elementy, dzięki czemu warstwa nawierzchniowa wygląda gładko i równo. Unikaj gruntowania punktowego – spowoduje to, że warstwa nawierzchniowa farby będzie wyglądać jak poplamiona. Jeśli umieszczasz inny niż biały kolor na powierzchni drzwi – lepiej użyj szarego podkładu zamiast białego.

Później już przychodzi czas na malowanie i wierzymy, że będzie zakończone sukcesem, jednak aby dopełnić dzieła, aby zakończyć projekt DIY w wielkim stylu najlepiej będzie wybrać nowy osprzęt, a przede wszystkim jego najbardziej widoczną część- klamki. Ich szeroki wybór znajdziesz na https://klamki-bartex.pl – z pewnością znajdziesz coś bardziej odpowiedniego.

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Projekt DIY drzwi: bierzemy się za malowanie!

  1. Alexo

    Jeśli chcemy, żeby remont był przeprowadzony szybko i sprawnie, konieczne jest zaopatrzenie się w dobrej jakości urządzenia. Odkąd przerzuciłem się na pistolety do malowania, nie wyobrażam sobie malowania dużych powierzchni zwykłym pędzlem czy wałkiem. Bardzo duży wybór pistoletów można znaleźć w sklepie https://techmal.pl/

Odpowiedz