cash-1138036_960_720

Przelewy z Anglii do Polski na konto – co wybrać?

Jeśli wysyłasz pieniądze do Polski, usługi przelewów pieniężnych online mogą pomóc Ci uzyskać najlepszą ofertę. Niezależnie od tego, czy wysyłasz pieniądze do Polski dla swojej rodziny, jako prezent, czy też płacisz za hotel lub zajęcia rekreacyjne, ważne jest, aby uzyskać najlepsze stawki i mieć pewność, że Twoje pieniądze dotrą bezpiecznie. Ten przewodnik pomoże Ci wybrać, która z wielu dostępnych usług przesyłania pieniędzy do Polski będzie dla Ciebie najlepsza.

Chociaż najbardziej oczywistą metodą przesłania pieniędzy do Polski byłoby skorzystanie z banku, dostępne są inne usługi, takie jak przelewy z Anglii do Polski na konto, które mogą pomóc Ci:

  • zaoszczędzić na opłatach
  • uzyskać bardziej konkurencyjne kursy wymiany.

Jaki jest najlepszy sposób na przesłanie pieniędzy z Wielkiej Brytanii do Polski?

Jeśli chcesz wysłać pieniądze do Polski, poniżej znajdziesz główne opcje oraz ich wady i zalety.

Banki

Bank, w którym posiadasz rachunek bieżący, będzie mógł pomóc Ci przesłać pieniądze do Polski. Chociaż może to być prosty proces, może zająć kilka dni. Oprócz pobierania opłaty banki mogą nie oferować najlepszego możliwego kursu wymiany za Twoje pieniądze, co oznacza, że odbiorca otrzyma mniej złotych lub będziesz musiał wysłać więcej funtów za tę samą kwotę.

Przelewy gotówkowe

Usługi przelewów gotówki są dostępne w wielu miejscach, w tym lokalnie. Chociaż są bardzo szybkie i nie wymagają otwierania konta, mogą być również drogie i mogą nie oferować najlepszych stawek.

Usługi przekazów pieniężnych

Magazyn piłkarskiUsługi przelewów pieniężnych online, takie jak ta wspomniana na początku – często oferują tańszą alternatywę dla obu poprzednich opcji. Tutaj zwykle transfer gwarantuje, że otrzymasz średni kurs rynkowy – środek między kursem kupna i sprzedaży na światowych rynkach walutowych. Masz również możliwość wyboru szybkości przelewu. Znajdź jednak koniecznie dla bezpieczeństwa swoich pieniędzy transfer, który jest regulowany przez brytyjski wydział zajmujący się tymi aspektami. Takie podejście zwykle oznacza upewnienie się, że Twoje pieniądze są bezpieczne.

W następnej sekcji wyjaśniono, jak tanio wysyłać pieniądze za granicę.

Wiele usług przekazów pieniężnych ogłasza, że są one bezpłatne. Ale fakt, że nie pobierają opłaty, jest nieistotny, ponieważ większość zysków, jakie firmy osiągają na przekazach pieniężnych, zależy od kursu wymiany.

Kurs wymiany to kurs, po jakim otrzymujesz złotówki za swoje funty lub funty za złotówki. Chociaż na rynkach walutowych obowiązują oficjalne kursy wymiany, firmy zajmujące się wymianą walut mogą pobierać opłaty według własnego uznania. Musisz zwrócić uwagę na tę stawkę, ponieważ wpłynie ona na koszt przelewu.

Usługa pobierająca niewielką opłatę z góry i z silnym kursem wymiany może skutkować wysłaniem do Polski większej ilości pieniędzy niż usługa bezpłatna z gorszym kursem wymiany. Najlepiej jeśli sam względem siebie i według indywidualnych założeń rozważysz plusy i minusy, aby wybrać najlepszą z możliwych opcji w danym wypadku.

spacer

Odpowiedz