bed-5378905_960_720

Prześcieradła lniane – czym się różnią od bawełnianych?

Wybór nowego materaca może być dość przytłaczający z powodu szerokiej gamy dostępnych opcji. Po przeanalizowaniu wszystkich informacji dotyczących wspomnianego zakupu i podjęciu decyzji, pozostaje jeszcze jeden krok, który jest kluczowy przy stylowym wyposażaniu nowego łóżka. Czy powinieneś kupić lniane czy bawełniane prześcieradła?

Ludzie często zapominają, że prześcieradła i kołdry to ostatni krok w tworzeniu naprawdę wygodnego łóżka. Niewłaściwe prześcieradło pod ciałem może doprowadzić do niespokojnego snu i braku energii rano.

Jeśli nigdy nie zastanawiałeś się nad typem prześcieradeł, które wolisz, aby spełniały wszystkie Twoje potrzeby, przeczytaj ten artykuł, aby odkryć podobieństwa i różnice między opcją lnianą a bawełnianą.

Co to są prześcieradła lniane?

Od pokoleń lniane prześcieradła są kapitalnym wyborem przy wyposażaniu łóżka. Dzięki różnej liczbie nici i tkanej strukturze prześcieradła są gładkie i wygodne. Nici w prześcieradłach lnianych są na ogół grubsze i dłuższe niż bawełna i mogą przetrwać swoje odpowiedniki ze względu na swoją trwałość. Dzięki sztywności do gładkości i jednolitości prześcieradła te mogą mieć również niewielkie właściwości masujące z powodu mikroskopijnych pęknięć w materiale. Miękkość lnianych prześcieradeł może się również z czasem nasilać po wielokrotnym praniu, nie tracąc przy tym na trwałości.

Korzyści z prześcieradeł lnianych

Jest powód, dla którego nie tylko większość ludzi, ale także obiekty biznesowe, takie jak hotele lub wynajmowane domy, używają prześcieradeł lnianych. Prześcieradła lniane są trwałymi kawałkami materiału o długiej żywotności, których większość prześcieradeł nie posiada, a większość pracowników służby zdrowia uważa je za antyalergiczne.

Prześcieradła lniane mają wyjątkowe właściwości filtrujące, które mogą zmniejszyć liczbę alergenów i zarazków występujących w typowym zestawie prześcieradeł. Dzięki właściwościom zmniejszającym wilgoć i oddychalności, przepływ powietrza przez prześcieradło pozostawia je chłodne i suche bez względu na to, jak długo są używane. Może to zmniejszyć nawroty objawów alergii lub innych problemów z oddychaniem.

Charakter materiału jest również antystatyczny, co pozwala skórze i ciału utrzymać naturalny poziom pH, co może przynieść korzyści osobom cierpiącym na wrażliwą skórę lub choroby skóry.

Prześcieradła lniane od dawna są również postrzegane jako jedna z bardziej przyjaznych dla środowiska opcji, jeśli chodzi o zakupy prześcieradeł ze względu na ich długą żywotność i budowę z nasion lnu, które są uważane za zasób odnawialny. Prześcieradła te są wykonane z naturalnych środków, które również uznawane są za biodegradowalne, gdy w końcu ich użyteczność dobiegnie końca.

Wady prześcieradeł lnianych

Lniane prześcieradła mogą być prane wielokrotnie i nawet do trzech lat, aby były tak gładkie jak bawełniane prześcieradła. Ich grubszy i grubszy materiał na początku ich życia może zniechęcać tych, którzy wolą miękkość prześcieradeł od chwili wyjęcia z opakowania. W takiej sytuacji lepiej zdecydować się na inne prześcieradła 180×200, które zapewnią ją od razu.

spacer

Odpowiedz