4

Przydatne narzędzia hydrauliczne

W każdym domu od czasu do czasu występuje jakaś awaria instalacji hydraulicznej. Większość z nich jesteśmy w stanie naprawić samodzielnie. Jednak, aby było to możliwe wyposażyć należy się w odpowiednie narzędzia i akcesoria hydrauliczne.

Gwintownica
Jednym z podstawowych narzędzi jakie powinno się znaleźć w zestawie narzędzi hydraulicznych jest gwintownica. Dzięki niej wykonać można gwintowane połączenia między stalowymi rurami. Na rynku dostępne są zarówno gwintownice ręczne, jak i bardziej zaawansowane gwintownice elektryczne.

Obróbka rur
Prace hydrauliczne często związane są także z różną obróbką rur. Dlatego w zestawie z narzędziami znaleźć powinni się także takie akcesoria jak nóż do rur czy obcinarka. Trzeba jednak pamiętać, że zarówno obcinarki, jak i noże muszą być dobrane do konkretnego materiału, z którego wykonana jest rura. Tak jak w przypadku gwintownic tak i w przypadku obcinarek dostępne na rynku są te ręczne, jak i elektryczne.

Łączenie ze sobą rur
Często przy pracach hydraulicznych pojawia się konieczność połączenia ze sobą dwóch rur. Bywa także tak, iż są to rury o różnych średnicach. W takim przypadku potrzeba będzie uszczelka redukcyjna Jest ona najczęściej wykonana z gumy wysokogatunkowej i charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością. Ważne jest, aby uszczelki były dokładnie dopasowane do średnicy rur. Do łączenia rur przydać może się także zgrzewarka. Co ważne urządzenie to jest bardzo proste w obsłudze, dlatego niemal każdy powinien sobie ze zgrzewarką poradzić.

Czyszczenie i udrożnienie rur
Niemal każde prace hydrauliczne rozpocząć należy od dokładnego wyczyszczeni rur oraz odpływów. W związku z tym warto jest zakupić spirale kanalizacyjne. W sposób skuteczny pozwalają one na udrożnienie rur. Dostępne są one w różnych kształtach i rozmiarach. Dlatego bez problemu może je dostosować do różnego rodzaju rur. Spirali kanalizacyjnych można także używać profilaktycznie. Świetnie nadają się one do oczyszczania odpływów w wannie, zlecenie czy toalecie.

spacer

Odpowiedz