xps-DYAf-8UTFN8-unsplash

Remontujemy biura – na co warto położyć nacisk?

Eleganckie, komfortowe biuro ma ogromny wpływ na jakość pracy w firmie, a także na to, jak jest ona postrzegana przez klientów z zewnątrz. Jeśli chcemy, aby firma przyciągała nowych klientów, a jej siedziba była doskonałą wizytówką, warto inwestować w prace budowlane i remontowe. Oczywiście, najwięcej możliwości mają firmy, które posiadają własne siedziby. W przypadku wynajętych pomieszczeń biurowych możliwości remontowe są zwykle nieco ograniczone.

W przypadku remontu firmy warto wziąć pod uwagę przede wszystkim wszystkie kwestie, które mogą mieć negatywny wpływ na budynek jako całość. Dobrze jest też wprowadzać energooszczędne rozwiązania, dzięki którym można zaoszczędzić na kosztach codziennej eksploatacji. Takie rozwiązania, jak chociażby panele słoneczne na dachu, nie należą do tanich, jednak w ujęciu długoterminowym mogą przynieść całkiem sporo oszczędności. Dobrze jest również przyjrzeć się kwestiom ogrzewania w budynku, nie tylko samym instalacjom grzewczym, ale również temu, czy budynek jest właściwie ocieplony.

Ogrzewanie musi być komfortowe

Jeśli chcemy, aby budynek służył bezproblemowo przez wiele lat, a jednocześnie zapewniał pracownikom komfort codziennej pracy, trzeba zwrócić uwagę na ogrzewanie. Gdy w budynku jest zbyt chłodno, nie są to dobre warunki do pracy. Co więcej, często zimno sprzyja rozwojowi pleśni, grzybów i innych elementów chorobotwórczych, które działają negatywnie zarówno na pracowników, jak i na elementy konstrukcyjne budynku. Zadbajmy więc o to, by instalacja grzewcza była sprawna i wydajna. Jeśli grzejniki w firmie pozostawiają wiele do życzenia i czasy świetności mają już za sobą, warto szukać bardziej nowoczesnych rozwiązań, które zapewnią odpowiedni poziom ogrzewania w pomieszczeniach. Dobrym rozwiązaniem może być ogrzewanie podłogowe, dzięki któremu o wiele przyjemniej jest przebywać we wnętrzu. instalacje do ogrzewania podłogowego są proste i bezproblemowe w montażu, nie wymagają wielu skomplikowanych prac, a przy tym, nie są takie drogie, jak by to się mogło z początku wydawać.

Co jeszcze warto ogrzać?

Gdy mówimy o ogrzewaniu domów, mieszkań czy biur, najczęściej skupiamy się przede wszystkim na wnętrzach budynków, a więc miejscach, w których na co dzień przebywają się ludzie. Okazuje się jednak, że ogrzewania potrzebują również elementy konstrukcyjne, a także wiele elementów znajdujących się na zewnątrz. Szczególnie narażone na negatywne działanie chłodu i niskich temperatur są rynny i rury spustowe. Ich zadaniem jest odprowadzanie wody z dachu w czasie deszczu lub po opadach śniegu. Jeśli system nie działa sprawnie, woda zalega na dachu, powodując uszkodzenia we wszystkich warstwach pokrycia dachowego. Aby uniknąć tych zniszczeń, trzeba dbać o to, by rury były zawsze drożne, całe i w dobrym stanie technicznym. Aby rynny i rury spustowe nie pękały i nie ulegały uszkodzeniu podczas mrozów w zimie, dobrze jest zainstalować w nich specjalne systemy ogrzewania. Dobrze wykonane ogrzewanie rur spustowych sprawia, że nawet w czasie niskich temperatur w rurach jest ciepło, nie są one narażone na pękanie ani na zaleganie w nich lodu.

spacer

Odpowiedz