woman-2651215_1280

Rozstępy – jak powstają i jak się ich pozbyć

Rozstępy mogą przydarzyć się każdemu. Zapytaj kogokolwiek. Jeśli kiedykolwiek miałaś do czynienia z fluktuacją wagi – zwłaszcza z tą ostateczną fluktuacją wagi, ciążą – możesz być z nimi aż za dobrze zaznajomiona. Te małe czerwone lub fioletowe ślady, które pojawiają się, szczególnie w okolicach ud i brzucha, są częstsze niż myślisz. W rzeczywistości badanie z ubiegłego roku wykazało, że ponad połowa kobiet w ciąży ma rozstępy. Mniej popularny news? Proste rozwiązanie istnieje.

Nie chodzi nawet o oszałamiającą liczbę kremów, balsamów i opcji leczenia laserowego na rynku, ogólnie istnieją sposoby na pozbycie się rozstępów lub podjęcie działań, aby zapobiec przyszłym rozstępom, jeśli chcesz coś z nimi zrobić.

Czym więc są rozstępy?

Rozstępy są czerwonawe, fioletowe lub różowe (lub czasami brązowe, w zależności od odcienia skóry), przygnębiające smugi, które można znaleźć na piersiach, brzuchu, pośladkach, biodrach i udach – by wymienić tylko kilka miejsc, w których często się pojawiają. Rozstępy to w rzeczywistości blizny po rozdarciu skóry, gdy twoje ciało szybko rośnie w czasie ciąży.

Czy rozstępy są trwałe?

Kiedy pojawią się rozstępy, są one trwałe. Ale dobrą wiadomością jest to, że wygląd rozstępów można poprawić i wtopić w otaczającą skórę.

Co powoduje rozstępy?

W czasie ciąży Twoja skóra powiększa się w tak szybkim tempie – szczególnie w szóstym i siódmym miesiącu – co może powodować rozstępy. Bardziej prawdopodobne jest również wystąpienie rozstępów, jeśli nosisz wielokrotność lub duże dziecko lub jeśli szybko przytyłaś. Oczywiście ciąża to nie jedyny powód, dla którego kobiety mają rozstępy. Rozstępy mogą się również zdarzyć przy szybkim przybieraniu na wadze lub szybkim budowaniu mięśni po podnoszeniu ciężarów. Genetyka i hormony również mogą mieć wpływ, więc jeśli twoja mama lub siostra mają rozstępy, prawdopodobnie też będziesz je mieć.

Czy można naturalnie pozbyć się rozstępów?

Chociaż być może czytałeś w Internecie o tym, jak naturalnie pozbyć się rozstępów — używając soku z cytryny, oleju rycynowego, a nawet białka jaj — krótka odpowiedź brzmi: nie, te sposoby nie działają. Żadna z tych metod leczenia nie działa. Rozstępy z czasem zanikają. Dlatego ludzie myślą, że działają — same stają się mniej widoczne.

Jak pozbyć się rozstępów za pomocą laserowego usuwania?

Zabiegi laserowe są uważane za najskuteczniejsze w usuwaniu rozstępów i nie bez powodu: wymuszają gojenie. Lekarze używają lasera mikrodrobnoziarnistego, aby dotrzeć w głąb podwarstw skóry. Rozpoczyna to naturalny proces gojenia organizmu, usuwając uszkodzoną tkankę i odbudowując ją przy użyciu świeżego kolagenu, odsłaniając przy tym świeżą, gładką skórę. Ten kolagen poprawi zarówno strukturę skóry, jak i jej kolor, sprawiając, że rozstępy powoli znikają. Jest to ciekawa opcja do rozważenia, którą warto się zainteresować rozważając sposoby na to, jak pozbyć się rozstępów efektywnie i raz na zawsze. To zdecydowanie cenna wiedza.

spacer

Odpowiedz