Przechwytywanie

Ruszasz w rejs? Spakuj kanapki do woskowijki!

Opakowania z wosku pszczelego czyli tak zwane woskowijki wykonane są z wosku pszczelego i pewnego rodzaju tkaniny (zwykle bawełny lub konopi). Mają właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, a ponieważ są wodoszczelne – zatrzymują wilgoć – ale nie pozwalają jej się gromadzić – pozwalając pokarmowi naturalnie oddychać.

Woskowijki z z wosku pszczelego działają jak naturalna bariera, trochę tak jak skórka owocu chroni jego miąższ. Większość firm produkujących woskowijki dodaje również inne naturalne składniki, aby uzyskać więcej korzyści: – na przykład:

  • olej jojoba (również przeciwgrzybiczy)
  • żywicę drzewną (przeciwbakteryjną i antyseptyczną).

Zastosowania folii spożywczych z wosku pszczelego

Możesz użyć wosku pszczelego, aby właśnie poprzez woskowijki zastąpić plastikowe opakowania, a tym samym umieścić w nich dowolne produkty – od owoców, warzyw, sera, chleba itp. Świetnie nadają się również jako zamiennik pojemników na jedzenie, takich jak miski na sałatkę w lodówce.

Po prostu użyj rąk, aby uformować woskowijkę wokół jedzenia, a ich ciepło sprawi, że papier z wosku będzie ściśle przylegać do żywności lub pojemnika, którego używasz.

Jak dbać o woskowijki, by korzystać z ich zalet jak najdłużej?

Mamy dobrą wiadomość – woskowijka jest również łatwa w pielęgnacji, wystarczy umyć ją zimną wodą, aby wosk pszczeli się nie stopił i łagodnym mydłem, i pozostawić na powietrzu do wyschnięcia. Ponieważ nie można ich myć gorącą wodą, stosowanie woskowijek z wosku pszczelego do mięsa i ryb, czy tłustych pokarmów nie jest zalecane.

Woskowijki – dlaczego warto ich używać zamiast plastikowych opakowań?

Woskowijki z wosku pszczelego, pachnące jak spacer między ulami, są:

  • biodegradowalne,
  • kompostowalne,
  • wielokrotnego użytku.

Czy możesz powiedzieć to samo o plastikowych opakowaniach?

Pokochasz opakowania z wosku pszczelego, ponieważ są one naturalne, zmniejszają ilość odpadów i są częścią globalnego ruchu dbającego o zrównoważony rozwój i przyjazność dla środowiska!

Dlaczego jeszcze warto postawić na owijki z wosku pszczelego? Każda taka woskowijka sprzedawana jest jako trwała, wielokrotnego użytku alternatywa dla plastikowych opakowań i szczerze mówiąc, jest w tym wiele do polubienia. Jeśli mimo wszystko nadal zastanawiasz się nad zaletami i wadami opakowań z wosku pszczelego, porozmawiajmy o tym!

Jakie są inne zalety tych opakowań z wosku pszczelego w porównaniu do opakowań z tworzywa sztucznego? Są wielokrotnego użytku, dzięki czemu są przyjazne dla środowiska. Gdy skończysz ich używać, po prostu umyj je chłodną i czystą wodą (oczywiście!) i delikatnym mydłem. Niech woskowijka wyschnie, a następnie użyj go ponownie! Pamiętaj jednak – nie używaj gorącej wody do mycia, ponieważ stopi / zrujnuje folię z wosku pszczelego.

Używając woskowihju z wosku pszczelego, powiedzmy, że rok być może nie będzie ona działała tak dobrze, jak przy pierwszym użyciu. A jeśli do tego dojdzie, możesz użyć jej dla środowiska! Pokrój to na kawałki, a potem bam! Kompostuj, a nawet użyj do rozpalenia grilla (jeśli oczywiście używasz węgla drzewnego!)

spacer

Odpowiedz