Rynny Siba

Rynny Siba – skuteczny sposób odprowadzania wody deszczowej

A gdyby tak Twój dom miał ogród na dachu ozdobiony twoimi ulubionymi roślinami. Byłoby to idealne miejsce na krótkie spacery. Jest to oczywiście możliwe tylko wtedy, gdy masz płaski dach. W takiej sytuacji jednak pojawia się ryzyko, że różne zjawiska pogodowe mogą go uszkodzić. Wywołane intensywnymi opadami i wiatrem pęknięcia i przecieki to tylko niektóre z problemów, które często kojarzą się z tego typu dachami. Czy to oznacza, że musisz się poddać i zrezygnować z ogrodu na dachu? Na szczęście nie. Możesz mieć płaski dach i zainstalować na nim skuteczny system odwadniający – rynny Siba. W ten sposób odprowadzisz z dachu nadmiar wody w sposób, który nie będzie podatny na ryzyko uszkodzeń od wiatru i innych niepożądanych zjawisk pogodowych, które są często obserwowane w naszych warunkach geograficznych.

Nawiasem mówiąc, płaski dach nie jest całkowicie płaski. W rzeczywistości jest lekko nachylony w kierunku odpływów, dzięki czemu woda łatwo przepływa. Wadą tego niewielkiego stopnia nachylenia jest podatność na zapychanie się, co może prowadzić do przecieków. Jeśli zdecydujesz się zainstalować płaski dach na swojej posesji, powinieneś poznać różne sposoby, jak możesz zabezpieczyć się przed różnymi najczęściej występującymi problemami z tego typu systemem odprowadzania wody.

Rynny Siba mogą odwodnić płaskie dachy

Drenaż wewnętrzny jest powszechny w większości nieruchomości komercyjnych. Rynny Siba i inne elementy systemu drenażowego umieszcza się pod dachem lub na poddaszu, aby mieć pewność, że z zewnątrz dach wygląda dobrze i żadne rury nie są widoczne. Ten system odwadniający jest zwykle umieszczany na środku dachu lub tam, gdzie jest skierowany spadek. Są one najbardziej odpowiednie dla dużych dachów.

Plusy: Pierwszą rzeczą, o której należy wspomnieć, jest to, że dreny wewnętrzne nie stanowią żadnej przeszkody wizualnej. Co więcej, pozwalają na pełne wykorzystanie dachu. W rzeczywistości, jeśli jest odpowiednio skonstruowany, ten rodzaj drenażu jest najlepszy, ponieważ rura nie ma kontaktu z dachem lub ścianą poddasza. Nawet w przypadku przecieku w rurze, nie dochodzi do uszkodzenia żadnych przedmiotów w otoczeniu, ponieważ woda cały czas jest skutecznie odprowadzana.

Minusy: Konserwacja i naprawa są kosztowne, ponieważ rury znajdują się pod dachem. Jeśli się zatkają, może to spowodować gromadzenie się wody i uszkodzenie ścian. Uszkodzone, nieszczelne rury mogą również prowadzić do uszkodzenia obudowy i wnikania wody do przestrzeni życiowej. Po zainstalowaniu tego typu systemu odwadniającego sugeruje się regularne przeglądy.

Zgarniacze i rynny Siba

Ten rodzaj drenażu składa się z otworu w ścianie, który odprowadza wodę z dachu do rynny lub rur spustowych. Zgarniacze i rynny Siba zazwyczaj łączy się tak, aby woda nie uszkadzała ścian. Warto użyć głowicy zbierającej wraz ze zgarniaczami, aby uniknąć wpływu ścian.

Plusy: Zgarniacze są stosunkowo tańsze niż odpływy wewnętrzne. Najlepiej sprawdzają się szerokie ścieki, ponieważ małe gałązki i liście nie zatykają się i nie blokują odpływu. Ponieważ masz kolektor, zanieczyszczenia nie blokują przepływu odprowadzanej wody.

Minusy: Małe zgarniacze łatwo się zapychają. Jest to wada w przypadku budynków bez miejsca na szersze. Rzygacze nie są opcjonalne w przypadku rynien, ponieważ siła spływania wody z rynny może spowodować erozję fundamentów nieruchomości.

Rynny Siba to system składający się z rur przewodzących. Jest to system rynien umieszczonych na krawędzi dachu, które odprowadzają nadmiar wody z dachu. Aby go zamontować, płaski dach musi być odpowiednio skonstruowany. Będziesz musiał również upewnić się, że zbocza są dobrze utrzymane, ale jest to łatwe w przypadku tego rodzaju drenażu, ponieważ po prostu usuwasz liście i gruz. Duża trwałość rynien wynika z jakości i odporności użytego materiału: najczęściej spotykane są aluminium, winyl i stal ocynkowana.

Plusy: Rynny są przystępne cenowo i stanowią doskonały wybór do przenoszenia i kontrolowania wody spływającej z dachu. Ten sposób chroni również fundamenty Twojego domu i zapobiega erozji gleby.

Minusy: Rynny mają otwarty system odwadniający i dlatego wymagają regularnego czyszczenia nagromadzonych liści, kurzu i brudu, aby uniknąć zatykania. Regularna konserwacja jest konieczna, aby zwiększyć żywotność całego systemu odpływowego.

spacer

Odpowiedz