david-svihovec-uApTGWAngrQ-unsplash

Serwis telefonów używanych – czego nie naprawisz w ramach gwarancji producenta?

Telefony komórkowe posiada dziś praktycznie każdy, co oznacza, że spore zapotrzebowanie jest także na usługi naprawy, usuwania awarii oraz wielu usterek, które pojawiają się na etapie użytkowania telefonu. Warto wiedzieć, co zostanie wykonane w ramach gwarancji, a co trzeba będzie sfinansować z własnej kieszeni.

Gdy kupujemy telefon komórkowy, najczęściej otrzymujemy na niego gwarancję lub nawet możemy wykupić jej dłuższy termin. To dobre rozwiązanie w przypadku, gdy telefon jest kosztowny, a jego naprawy również mogą pochłaniać spore środki. Niestety, okazuje się, że nawet pełen pakiet gwarancyjny i wiele dodatkowych opcji nie gwarantuje nam, że wszystko będziemy mieć naprawione w ramach gwarancji. Dotyczy to przede wszystkim tych uszkodzeń, które zrobimy z własnej winy. Producent nie bierze bowiem odpowiedzialności za sprzęt, który jest w stu procentach niewłaściwie użytkowany. A że użytkownicy smartfonów i innych urządzeń elektronicznych bywają bardzo pomysłowi, w zapisach gwarancyjnych sporo jest informacji o sytuacjach, w których usterka czy uszkodzenie nie zostanie naprawione. Bo powstało w wyniku kiepskiego użytkowania czy nawet celowo.

Kiedy nie możemy liczyć na gwarancję?

Serwis może odmówić naprawy smartfona w ramach naprawy gwarancyjnej między innymi w sytuacjach, gdy ekran jest rozbity lub telefon został zalany wodą. Nie są to bowiem uszkodzenia wynikające z normalnego funkcjonowania. Aby zalać telefon wodą, trzeba zwykle dosyć mocno się postarać. Podobnie jest w przypadku, gdy przegrzewamy urządzenie, korzystamy z nieoryginalnych części lub na wiele innych sposobów powodujemy, że telefon staje się awaryjny. Jeśli naprawa gwarancyjna nie będzie w stanie nam pomóc, wtedy dobrym rozwiązaniem będzie znalezienie serwisu, który bez problemu poradzi sobie z naszymi usterkami. Trzeba mieć jednak świadomość, że naprawa niektórych z nich może być dosyć kosztowna i na pewno będzie odczuwalna dla naszego portfela.

Jak znaleźć dobry serwis telefonów?

Jeśli chcemy naprawić uszkodzony telefon, mamy problem z systemem lub z jakąkolwiek inna usterką, która uniemożliwia korzystanie ze smartfona, dobrym rozwiązaniem jest znalezienie serwisu, który kompleksowo zajmuje się wszelkimi usterkami i awariami. Bez względu na to czy interesuje nas serwis apple Wrocław, czy serwis urządzeń innych producentów, trzeba stawiać przede wszystkim na jakość usług, solidność oraz dobre opinie. Choć w przypadku awarii telefonu często szukamy jak najtańszej naprawy, nie jest to dobre rozwiązanie. Tanie serwisy najczęściej nie oferują usług na wysokim poziomie. Może się więc okazać, że zapłacimy za naprawę, a w krótkim czasie po odebraniu telefonu znowu zacznie on szwankować i odmówi posłuszeństwa. Im bardziej kosztowny mamy model telefonu, tym więcej uwagi powinniśmy poświęcić znalezieniu takiego serwisu, który zadba o niego pod każdym względem, szybko naprawi usterkę, a jednocześnie zagwarantuje, że nie będzie ona się już pojawiała w czasie dalszego użytkowania.

spacer

Odpowiedz