Artykuł 3_800x557

Skuteczne blokady rowerowe

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem nowego roweru, to jednym z wydatków, który powinieneś uwzględnić jest zakup odpowiedniej blokady antykradzieżowej. W tym artykule podpowiadamy jakie zapięcia są najskuteczniejsze.

Posiadając rower najprawdopodobniej dość często będziesz w sytuacji, w której będziesz zmuszony pozostawić go gdzieś bez opieki. W takich sytuacjach niezbędne jest posiadanie odpowiedniego zapięcia, które uniemożliwi potencjalnemu złodziejowi zabranie Twojej własności. Niektórzy świeżo upieczeni właściciele rowerów kupują po prostu najtańsze zapięcia w postaci linek, ale w praktyce okazuje się niestety, że są one bardzo łatwe do sforsowania przez złodzieja. Aby przeciąć stalową linkę rowerową zazwyczaj wystarczą ostre kombinerki lub obcęgi, których ukrycie w kieszeni kurtki jest bardzo proste. Jeśli zależy ci na tym, aby twój nowy rower był zabezpieczony solidnie raczej zrezygnuj z najtańszych opcji, wykorzystaj coś solidniejszego.

Solidne zapięcia antykradzieżowe do rowerów

W sklepach z rowerami i akcesoriami do rowerów możemy znaleźć różnego typu zabezpieczenia przed kradzieżą. Do najpopularniejszych należą obecnie łańcuchy oraz u-locki. Dlaczego zakup łańcucha do roweru to dobry pomysł? Tego typu zapięcia są wykonywane z wysokiej klasy stali szlachetnej, grube oczka łańcucha są trudne do przecięcia, aby je sforsować złodziej musiałby użyć solidnych dużych specjalistycznych nożyc lub szlifierki. Rzecz jasna im łańcuch jest grubszy, tym trudniej jest go zniszczyć. Drugim typem zapięć jest u-lock. Jest to bardzo skuteczna blokada, która jest złożona z wygiętego w kształt podkowy grubego druta oraz solidnego mostu z zapięciem łączącego oba jego końce. Solidny gruby drut wykonany ze stali nierdzewnej jest bardzo trudny do przecięcia, uważa się, że u-locki są dużo skuteczniejszymi zabezpieczeniami niż nawet najlepsze łańcuchy. Rzecz jasna dużo zależy od rodzaju użytej stali. Jeszcze inną skuteczną metodą jest zastosowanie zapięcia typu u-lock z wbudowanym alarmem aktywowanym czujnikiem ruchu. Przecięcie blokady uwalnia niezwykle głośny alarm, który nie tylko zwraca uwagę przechodniów, ale także dość skutecznie odstrasza złodzieja.

Specjaliści z firmy produkującej rowery Royalbi zwracają uwagę, że najskuteczniejszą metodą na zniechęcenie złodziei przed kradzieżą roweru jest zazwyczaj wykorzystanie kilku różnych rodzajów zabezpieczeń. Najlepiej jest zastosować takie zapięcia, które spowodowałyby, że złodziej musiałby posiadać przy sobie kilka różnych profesjonalnych narzędzi. Wiele osób stosuje kombinację zabezpieczeń: u-lock + blokada koła + alarm z czujnikiem ruchu.

Polecamy:
Jak wybrać dobre opony?

spacer

Odpowiedz