bartbo-mecz-na-wodzie-13

Speedball sposobem na rozładowanie emocji

Czy widziałeś kiedyś grupę ludzi poszukujących innych z zabawnymi pistoletami i mówiącymi do siebie w tajnym języku? Czy zastanawiasz się, dlaczego ten jeden facet jest cały ubabrany z farby? Czy kiedykolwiek widziałeś Paintballera z maską, która wygląda jakby była pożyczona z Master Chiefa? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z tych pytań to znaczy, że udało ci się odkryć magiczny świat Speedball’a który wciąż wchodzi w wszechogarniający paintball. Choć scenariusz speedball’a i paintball’a to dwie zupełnie różne rzeczy, mają ze sobą coś wspólnego: są idealne, jeśli chodzi o rozładowanie emocji.

Nowy aspekt paintball’a!

Jest wiele rzeczy o jakich trzeba wiedzieć, zanim wejdzie się w speedball w sposób praktyczny. Na pewno trzeba przyznać, że jest to trochę bardziej skomplikowane niż scenariusz paintballa, a co więcej – może być o wiele bardziej kosztowne. Tak czy inaczej, przynosi to ze sobą cholernie dużo zabawy (i nie, nie tylko dlatego, że można ślizgać się na podłodze, podczas wystrzeliwania 30 kulek na sekundę). Speedball to zupełnie nowy aspekt tego sportu. Najważniejszym wymogiem tego odłamu jest to, że nie można działać w pojedynkę, ale trzeba funkcjonować jako zespół, albo inaczej – na pewno będzie się przegranymi. Każdy gracz ma w sobie coś, czego potrzebuje drużyna do osiągnięcia wygranej. Zwycięstwo opiera się na działaniach, w których wszyscy muszą brać udział. I to jest wspaniałe uczucie, kiedy wygrywa się wraz ze swoimi przyjaciółmi – tego nie da się porównać z niczym innym.

Strategie, sprzęt, broń, zasady

Speedball to gra typu paintball, gdzie zwykle bierze w niej udział 3 lub 5 zespołów. Ta gra jest określona w czasie i może trwać od 7-15 minut. Jeśli potrafisz pracować pod presją, to jest to gra dla Ciebie! Szybkie myślenie i natychmiastowe działanie jest tutaj koniecznością. Jak w każdym sporcie, praktyka poprawia grę, jednak warto poznać pewne skazówki zanim się weźmie w tym udział.

Cel przede wszystkim

imprezy integracyjne dla firmWszystkie ruchy powinny mieć określony cel. Pamiętaj, że podczas przenoszenia się z jednego miejsca do drugiego narażasz się na możliwość eliminacji. Można tego uniknąć, pozostając w tym samym miejscu. Poruszanie się jest niezbędne, ale musisz mieć do tego powód a nie ruszać się tylko dlatego, że masz na to ochotę. Nie ma żadnego powodu, by ryzykować – bo ktoś może cię szybko wyeliminować.

Komunikacja jest niezbędna.

Zespół musi współpracować. Komunikacja jest ważna zarówno na polu gry jak i poza nim. Trzeba znaleźć odpowiedni sposób komunikowania się z innymi członkami zespołu na temat swoich pozycji bądź zmian w strategii z minuty na minutę – mogą to być sygnały z wykorzystaniem dłoni, zakodowane słowa, a nawet inne urządzenie komunikacyjne, dzięki czemu można mieć przewagę nad drużyną przeciwną.

Skupienie

Twoje ciało wyprodukuje mnóstwo adrenaliny podczas grania w speedball. Musisz się skupić i wyzwolić emocje. Speedball to świetna gra, a także bardzo wciągająca i na pewno idealna jeśli chodzi o działania integracyjne dla współpracowników.

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Speedball sposobem na rozładowanie emocji

  1. RobertKubica

    W takich imprezach najlepsze jest to, że można strzelić w łeb szefowi hehehe 🙂 Taki Panitball to dobra sprawa ale nie każdy szef bierze w nim udział. My na przykład mamy imprezy firmowe tego typu co tutaj http://www.aplanet.pl/eventy-firmowe/. Nie mamy paintballa z szefem a szkoda :/

Odpowiedz