interior-2591366_1280

Stropy – różne style i rodzaje

Niesamowitą rzeczą w budowaniu budynków w różnych okresach historii jest to, że pozostajemy z eklektyczną mieszanką projektów. Nie ma dwóch takich samych budynków z różnych okresów. To widać, gdy porównasz dom zbudowany dzisiaj do domu zbudowanego pół wieku temu. Jednak różnice mogą wykraczać daleko poza to, co widzisz z zewnątrz. Nawet stropy w domach i budynkach komercyjnych mogą się różnić.

Ale jak bardzo są różne? Ujmijmy to w ten sposób: Twoja nieruchomość komercyjna lub mieszkalna może mieć dowolny z poniższych typów stropów, a jeśli zainteresują Cię rodzaje stropów jeszcze bardziej i będziesz chciał dowiedzieć się więcej – koniecznie zobacz ten artykuł: https://purios.com/blog/rodzaje-stropow-w-domach-jednorodzinnych-wady-i-zalety-poszczegolnych-rozwiazan.

Stropy podwieszane

Odwiedź lokalną kawiarnię, sklep detaliczny lub biuro, a prawdopodobnie zauważyłbyś podwieszany sufit, znany również jako strop podwieszany. Zasadniczo te typy stropów są sufitami drugorzędnymi budynku.

Są instalowane pod istniejącym sufitem z metalowymi kratkami, aby ukryć oprawy oświetleniowe, przewody, rury i inne nieestetyczne elementy budowlane. Zazwyczaj są one budowane z kratownic w kształcie litery T, aby stworzyć atrakcyjny, a jednocześnie opłacalny sufit.

Stropy konwencjonalne

Jeśli masz w domu płaski, płaski sufit, który znajduje się około 2,4 do trzech metrów nad ziemią, masz konwencjonalny sufit. Zazwyczaj te typy sufitów składają się z płyt kartonowo-gipsowych i innych tanich materiałów, które umożliwiają łatwą instalację i wymianę.

Te typy sufitów są instalowane w nowych i istniejących domach i mogą być pomalowane na wybrany kolor. Chociaż większość ludzi wybiera odmianę bieli.

Stropy eksponowane

Jeśli podoba Ci się pomysł, aby zobaczyć każdy element domu, możesz poprosić o wyeksponowany sufit w projekcie swojego nowego domu lub budynku komercyjnego. Zamiast wykończenia, ten typ sufitu ma otwarte wszystkie wewnętrzne elementy budynku. Takie stropy mogą umożliwić łatwiejszy dostęp i konserwację. Mogą być również niezwykle dobrze zaprojektowane, dzięki czemu sufit może stać się elementem Twojego domu z odsłoniętymi belkami i kratownicami.

Stropy kasetonowe

Unikalnym typem sufitu, który często widuje się w hotelach, kościołach i luksusowych domach, są sufity kasetonowe. Są luksusowe, estetyczne i nieco droższe niż przeciętny sufit. Zazwyczaj specjaliści muszą instalować te typy stropów.

Sufity ciasno mocowane

Sufity ciasno mocowane nie są powszechne, ale niektóre budynki mieszkalne i komercyjne mają je. Składają się z drewna na pióro i wpusty, płyt gipsowo-kartonowych lub gipsu, które zostały szczelnie przymocowane do płyt betonowych, stalowych belek stropowych, krokwi lub belek drewnianych. Czasami mogą być droższe niż inne rodzaje stropów, ponieważ należy zachować ostrożność podczas obchodzenia rur, otworów wentylacyjnych i głowic tryskaczowych.

Stropy akustyczne

Aby zapobiec echowaniu wysokiego lub dużego budynku, można zdecydować się na montaż sufitów akustycznych. Chociaż nie zmniejszają transmisji dźwięku, mogą zmniejszyć odbijanie dźwięku. Dzieje się tak dzięki włóknistym materiałom użytym do utworzenia sufitu, które pochłaniają dźwięk, zamiast go odbijać.

spacer

Odpowiedz