252-375-ur29023ff

Styl marynistyczny – czy będzie odpowiedni w biurze?

W dzisiejszych czasach praktycznie modne jest wszystko co na siebie włożymy, pod warunkiem, że ubierzemy się gustownie. W nasz ubiór powinien wkraść się po prostu niepowtarzalny smaczek i oczywiście swojego rodzaju efektowność. Kiedy w okresie dwudziestolecia międzywojennego słynna mademoiselle Coco Chanel zaprojektowała kolekcję w stylu marynistycznym, pewnie nie spodziewała się ona, że dokładnie o jeden wiek później, styl ten znowu będzie podbijał świat zarówno swoją prostotą, jak i też pięknem.

Co wiemy o stylu marynistycznym?

Styl marynistyczny wzorowany jest na stylu marynarskich mundurów, a także jest on nawiązaniem do stroju dawnych majtków pokładowych. Dominują w nim kolory biały i granat, czasami z domieszką żółtego, złota lub czerni. Oczywiście strój marynistyczny posiada w swoich deseniach pasy, paski, paseczki i prążki. Jest on stylem bardzo prostym, ale jednocześnie ma on w sobie wiele, wiele uroku.

Czy strój marynistyczny pasuje do pracy?

Jeżeli ładnie skomponujemy całość naszego stroju, to jest to strój idealny, zwłaszcza letnią porą. Lato zawsze kojarzy nam się z plażą, morzem a co za tym idzie, obecny jest w naszym życiu motyw marynarzy. Zatem warto być odważnym i pewnego dnia zachwycić swoich kolegów i koleżanki w pracy takim właśnie strojem. Oczywiście nie możemy zrobić tego przesadnie i zbyt dosłownie, ale przede wszystkim stylowo i gustownie.

Pani Marynarz

Kobiecie, która zdecyduje się wyskoczyć w pracy w iście marynistycznym stylu, proponuję z pewnością białą bluzeczkę z bawełny w poprzeczne granatowe pasy. Do tego pięknie skomponują się białe spodnie z lejącego się materiału lub granatowa, kopertowa spódniczka przed kolano. Na wierzch można zarzucić granatową marynarkę z ładnie wcinającym się pasem lub biały sweterek. Całość warto uzupełnić granatowymi sandałkami i torebką w takim samym kolorze. Jeżeli jednak nie dysponujesz tymi akcesoriami, to równie dobrze będą komponowały się dodatki w kolorze czarnym. Jeśli chodzi o biżuterię koniecznie srebro z bursztynem lub korale z maleńkich muszelek.

Pan Marynarz

Mężczyzna w marynistycznym stylu przychodzi do pracy w granatowych spodniach (jeans odpada) lub białych (tutaj można pozwolić sobie na biały jeans). Do spodni koniecznie pasuje biała koszula męską w pionowe paseczki koloru granatowego. Jeżeli decydujesz się na koszulę z dłuższym kołnierzem, to krawat nie wchodzi tutaj w rachubę. W przypadku koszuli klasycznej, krawat może być granatowy, czarny lub żółty. Do białych spodni nie zakładaj czarnych pantofli. Postaw raczej na eleganckie buty typu espadryle w bardzo jasnym kolorze. Jeżeli jednak założysz granatowe spodnie, to buty mogą być w kolorze czarnym.

Jak widzicie styl marynistyczny nie jest stylem zbyt wyrafinowanym i trudnym do opanowania. Wystarczy tylko dobrze go skomponować, by zachwycił innych swoją prostotą, a zarazem urokiem.

spacer

3 comments on “Styl marynistyczny – czy będzie odpowiedni w biurze?

  1. Alicja

    Zależy jaką się ma pracę. Pewnie taki strój uszedłby nad morzem ale w biurze np. w centrum miasta już nie koniecznie 🙂 Mój szwagier na przykład zajmuje się tematami jakim są odżelaziacze wody i jest ubrany właśnie w podobny strój. Twierdzi bowiem, że taki strój zwiększa jego autorytet 🙂 Nie wiem tyko, czy jest sens kupować od domokrążcy takie filtry jak przecież można kupić je samemu np. przez sklep http://www.krainawody.pl/9-odzelaziacze. Prawda?

  2. Dagmara

    Stylowa bielizna damska to według mnie przede wszystkim koronki oraz wysoka jakość wykonania. Od zawsze jestem zwolenniczką bielizny z wyższej półki. Wolę zapłacić raz, ale mieć pewność, że wybrany komplet będzie mi służył przez długi czas i nie rozsypie się przy pierwszym praniu.

Odpowiedz