Sukienka biznesowa jest niezbędnym elementem kolekcji nowoczesnej kobiety sukcesu. Obok klasycznej garsonki jest naturalnym wyborem wielu pań pracujących w urzędach wymagających dress code.
Jakie prawa rządzą takim strojem?
Przyjrzyjmy się im z bliska. Klasyczna kolorystyka munduru biznesowego jest ograniczona do zaledwie wybranych barw. Barwa ma obrazować kompetencje oraz sukces kobiety. Czerń to tradycyjny synonim elegancji. Obowiązkowy jest w najbardziej wymagających sytuacjach – przyjęciach wieczorowych w stylu white tie. W połączeniu z bielą stanowi perfekcyjny duet powstały na zasadzie wyraźnych przeciwieństw. Głęboka czerń przedstawia się szykownie, subtelnie wysmukla sylwetkę oraz podkreśla każdy typ urody. Ten kolor jest najlepszym rozwiązaniem w każdej sytuacji. Tak na zakupy, jak i podczas ważnej gali czerń sprawdza się idealnie. Jeśli wahasz się co wybrać na wizytę w teatrze, a także imprezę karnawałową – postaw na ponadczasową czerń. Jest to gwarancja szykownego stroju, który zależnie od dodatków może wyglądać zgoła inaczej. Podobnie jest z bielą. To ponadczasowy odcień kojarzony z profesjonalizmem.
Biel w parze z czernią to szykowne połączenie, które olśniewająco wygląda zwłaszcza na sukienkach. Jedną z licznych reguł biznesowego dress codu jest to, że ubiór powinien być przede wszystkim schludny. W przypadku cielistych części garderoby ważna jest tkanina. Niedopuszczalne jest prześwitywanie, efekt sprania lub zagniecenia. Ponieważ biel kojarzy się z wysokimi kompetencjami wybierajmy wysokogramaturowe tkaniny, które zachowują nienaganny wygląd. Kolejnym kolorem, który ma wielkie znaczenie w garderobie biznesowej jest granat. O jego cechach można powiedzieć dużo dobrego. Występuje on w szerokiej palecie odcieni. Budując swój profesjonalny wizerunek należy często wybierać granat. To kolor, który łączony jest z inteligencją. Jest to kolor wybierany bardzo często przez bankierów. Nie bez powodu.
Granat oraz odcienie niebieskiego korzystnie wpływają na wizerunek oraz wzbudzają zaufanie.
Warto podkreślić, że granat doskonale pasuje zarówno szatynkom, jak i blondynkom. Ma przewagę większej uniwersalności nad czernią, która niestety często kojarzona jest także z żałobą. Granat zawsze wygląda dobrze. Ponadto jest doskonałym tłem dla profesji danej osoby, ponieważ nie skupia na sobie zbyt wiele uwagi. Jest to kolor, który pomaga w autoprezentacji, ponieważ pozostaje dyskretnym uzupełnieniem wizerunku.
Zasadnicza kolorystyka barw ogranicza się w kilku wyżej wymienionych. Nie oznacza to, że uniform formalny zawsze musi się ograniczać wyłącznie do tych kolorów. Nie ulega wątpliwości, że strój biurowy powinien być estetyczny, ale nie nudny. Przestrzeganie zasad to nie zawsze oczywistość. Sukienkę biurową wiążą pewne reguły – dotyczą one długości oraz kroju. Bardzo ważna, jeśli nie najważniejsza jest także tkanina. Wyjątkową sztuką jest umiejętna zabawa modą, która udowadnia, że strój biznesowy może zachwycać. Sukienka nie powinna być zbyt ciasna ani za luźna. Sukienka zbyt obcisła daje wulgarny, często przerysowany efekt. Propozycja idealna powinna być skromna, ale szykowna. Zgodnie z zasadą, że „mniej znaczy więcej” należy unikać zbyt krótkiej długości.
Do wyboru pozostaje jednak paleta fasonów oraz tkanin, które są eleganckie i szykowne.
Wystarczy przytoczyć obłędne sukienki w kratkę lub modele w czerwieni, fuksji i zieleni. To odważne propozycje, które mogą fantastycznie uzupełnić bazowe propozycje w czerni, szarości i granacie. Wybierając kontrastowe kolory do biura można również w dyskretny sposób wyróżnić się na tle innych osób. Sukienki w pozornie prostym wydaniu doskonale komponują się z ciekawymi patkami lub średniej długości rękawkiem. Ta oszczędna forma może posiadać różne ozdoby. Sukienka z ciekawymi zaszewkami może modelować sylwetkę, a także maskować jej niedoskonałości. Dekolt z żabotem lub usztywnione ramiona odwracają uwagę od bioder oraz okolicy talii. Taki zabieg osiągnąć można dzięki rękawom balonowym. Jeśli z kolei akcent zostaje położony na talię i biodra, to znak, że warto podkreślić tę okolicę. Dwurzędowe zapięcie w formie marynarki czy efektowne zaszewki – to dobre sposoby na skupienie uwagi na smukłym wcięciu sylwetki. Liczne możliwości oferuje także typ dekoltu.
Wycięcie w kształcie litery V, a także szykowny półgolf lub skromny dekolt w łódkę są tylko nielicznymi przykładami na górę sukienki. Każdy z nich wygląda elegancko i profesjonalnie. Dekolt ciekawie prezentuje się również z wzorzystą apaszką lub broszką. Dół sukienki także może być nieoczywisty. Te rozkloszowane nadają się dla pań o chłopięcej sylwetce, ale także ukryją biodra stawiając akcent na talię, jeśli pani jest bardziej „klepsydrą”. Sukienka ołówkowa to z kolei rozwiązanie dla wielu sylwetek. Sprawdzi się przy figurze klepsydry, ponieważ ładnie ją podkreśli. Będzie świetnym wyborem dla pani w każdym przedziale wiekowym. Można ją nosić do biura, ale także na maturę czy inną podniosłą uroczystość.
Ambasadorem klasycznej mody damskiej od dawna jest lokalna marka Lavard Woman. Dzięki kultywowanym tradycjom marki kolekcja damska powstaje z najwyższej jakości tkanin oraz z niezwykłą dbałością o detale. Każda pani, która pragnie prezentować się modnie oraz chce odmienić swój wizerunek z chęcią zainspiruje się stylem, który kreuje Lavard Woman. Marka przygotowuje swoje projekty w oparciu o najnowsze trendy, ale wiernie swoim tradycjom. Mając na uwadze potrzeby pań Lavard dostosowuje swoje propozycje do trendów oraz stawia na wyszukaną jakość tkanin tak, aby każda elegancka kobieta czuła się pięknie i komfortowo. Już tej wiosny odśwież swoją szafę dzięki efektownym propozycjom Lavard Woman. Sprawdź Teraz
ładne te sukienki muszę przyznać 🙂