Modele żaglowców. Szebeka

Szebeka – Statek żaglowo – wiosłowy przekształcony z galery lub feluki – XII w.

Modele żaglowców

Szebeka

 

Szebeka-tygrys Morza Śródziemnego, król pościgu i ataku. Statek żaglowo-wiosłowy o 3 masztach z ożaglowaniem łacińskim, wyposażony w 30 do 40 par wioseł o długości 8 metrów i około 25 dział małego kalibru. Płytkie zanurzenie, smukła sylwetka (długość do 40 metrów), szybkość i uzbrojenie sprawiały, że był ulubionym okrętem piratów i korsarzy w 17-19 wieku. Ceniony także przez marynarkę francuską a służba na nim świadczyła o najwyższych umiejętnościach żeglarskich. Żaden okręt nie był w stanie go dogonić ani przed nim uciec.

Modele żaglowców

Modele żaglowców. Szebeka

 

 

 

Wymiary modelu:

długość- 60 cm

wysokość- 24 cm

szerokość- 18 cm

Model zarezerwowany

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

modele żaglowców

modelarstwo szkutnicze

sprzedaż gotowych modeli żaglowców

spacer

2 comments on “Szebeka – Statek żaglowo – wiosłowy przekształcony z galery lub feluki – XII w.

  1. roman wadowwice

    Piękna ta szebeka. Prosta i pewna konstrukcja, nie to co dziś. Kupił bym ją chętnie ale spłacam kredyt hehe. Całe szczęście, że konsolidacyjny (polecam porównywarkę
    http://konsolidacyjnyekspert.pl – pomocna zadłużonym). Jak spłacę i będę jeszcze żył to się odezwę! 🙂 Podrawiam

  2. Piotr O

    Piękny model. Mam w związku z tym pytanie – poszukuję informacji o pełnomorskich jednostkach rybackich ze średniowiecza. Pisze powieść fantasy w klimacie XIII wieku, dosyć istotnym wątkiem są przygody grupy młodych kobiet z rybackich rodzin, część z tych przygód odbywają na morzu i okrętach. Gromadzę dane, żeby ta partia książki wypadła przekonywająco i będe wdzięczny za mozliwośc podyskutowania o dawnych statkach z tego okresu.

Odpowiedz