pompy ciepła lubelskie

Szklane drzwi prysznicowe – z ramą czy bez ramy?

Nowe kabiny prysznicowe mogą zmienić łazienkę z nudnej w efektowną. Mając wiele możliwości projektowania szklanych drzwi prysznicowych, możesz nie wiedzieć, od czego zacząć. Zanim podejmiesz decyzję, możesz się zastanawiać, czy powinieneś kupić szklane drzwi prysznicowe bez ramy, czy w ramie.

Chociaż obie opcje są bezpieczne i wszechstronne, mają również pewne wady do rozważenia. Chcemy pomóc Ci w podjęciu najlepszej decyzji dla Ciebie, Twojej łazienki i Twojego domu. Zestawiliśmy zalety i wady drzwi prysznicowych bezramowych i ramowych. Kiedy zdecydujesz, jaki rodzaj drzwi prysznicowych zainstalować, zadzwoń do lokalnej firmy produkującej szklane drzwi Wrocław, aby zmienić swoją łazienkę na lepsze.

Plusy i minusy szklanych drzwi prysznicowych w ramie

Szklane drzwi prysznicowe z ramą mają wytrzymałą aluminiową ramę wokół wewnętrznych krawędzi. Jeśli zmieniasz zasłonę prysznicową na szklane drzwi prysznicowe, szklane drzwi prysznicowe w ramie to świetna opcja. Oprawione szklane drzwi są czystsze i ładniejsze niż zasłony prysznicowe. Są świetnym ulepszeniem projektu łazienki, ponieważ:

panele koszalinZapewniają większą stabilność: szklane drzwi prysznicowe są wykonane ze szkła hartowanego, które zamiast odłamków rozpada się na małe części, co zmniejsza ryzyko obrażeń. Aluminiowa rama wokół szklanych drzwi prysznicowych również stabilizuje drzwi, dodatkowo zmniejszając ryzyko rozbicia.
Są łatwiejsze w montażu: aby zamontować szklane drzwi prysznicowe w ramie, wystarczy zawiesić ramę. Szklane drzwi z ramą pasują do każdego rodzaju materiału prysznicowego. Z drugiej strony bezramowe szklane drzwi prysznicowe wymagają odpowiedniego umieszczenia zawiasów i okuć.
Trzymają więcej wody: Szklane drzwi prysznicowe w ramie są mniej podatne na przeciekanie. Zawierają tor, który zatrzymuje wodę. Wraz z tym torem posiadają zarówno warstwę uszczelniającą, jak i metalową ramę chroniącą przed rozlaniem. Wodoszczelna konstrukcja szklanych drzwi w ramie utrzymuje strumień prysznica wewnątrz prysznica.

Plusy i minusy bezramowych drzwi prysznicowych

Co to są drzwi prysznicowe bezramowe? Drzwi prysznicowe bezramowe to panele z wytrzymałego szkła hartowanego. W przeciwieństwie do szklanych drzwi prysznicowych w ramie, nie potrzebują one do działania metalowej podpory. Często mają czysty, nowoczesny wygląd, który doceniają właściciele domów.

Można śmiało powiedzieć, że drzwi bezramowe są obecnie bardziej stylową opcją w umysłach większości konsumentów. Właściciele domów wybierają bezramową kabinę prysznicową walk-in, ponieważ są one dostępne w wielu wariantach wzorniczych. Możesz wybierać spośród szerokiej gamy stylów wzorniczych dla swoich bezramowych szklanych drzwi prysznicowych. Bezramowe drzwi prysznicowe zapewniają kilka stylów, rozmiarów i konfiguracji. W drzwiach bezramowych nie stosuje się metalowych ram, ale można dodać metalowe zawiasy lub uchwyty. Możesz także mieć półbezramowe drzwi prysznicowe, z metalowymi obudowami na górze lub po bokach.

spacer

Odpowiedz