szklo-apartament

Szkło w aranżacji wnętrza

Elementem wielu nowoczesnych projektów wnętrz pojawiają się szklane elementy dekoracyjne. W jaki sposób wykorzystuje się szklane ozdoby w modnych apartamentach i mieszkaniach?

Nowoczesne wnętrza charakteryzują się minimalizmem i dużą przestronnością. Szkło znakomicie wkomponowuje się w takie koncepcje. Jest to materiał dosyć trwały, niedrogi w produkcji, a także łatwy w obróbce, dzięki czemu można mu nadać praktycznie dowolny kształt. Obecnie szkło jest bardzo chętnie stosowane przez najwyższej klasy projektantów wnętrz.

Lustra w mieszkaniu

Lustra w takiej czy innej postaci towarzyszą ludzkości od bardzo dawna. Pierwotnie wykonywano je po prostu z bardzo dobrze wypolerowanej miedzi lub innego metalu. Na tego typu lustra w czasach starożytnych stać było tylko nielicznych. Obecnie dzięki technologii pozyskiwania szkła, lustra w domu posiada praktycznie każdy. We wnętrzach lustro może się znakomicie sprawdzić nie tylko w łazience czy przedpokoju. Odpowiednio ozdobione ramą lustra mogą także stanowić wspaniałą dekorację salonu lub sypialni. Planując uwzględnienie lustra w aranżacji salonu bądź sypialni warto zwrócić uwagę na to, co będzie się odbijać w jego tafli. Najlepiej jest zadbać, by w lustrze było widać jakiś ładny dodatek lub piękny widok za oknem.

Szkło jako dekoracja sama w sobie

Przy produkcji szkła można stosować różne chemiczne domieszki, dzięki czemu możliwe jest otrzymywanie materiału o bardzo urozmaiconych odcieniach oraz teksturach powierzchni. Mając do dyspozycji tak plastyczny materiał wielu zdolnych szklarzy potrafi tworzyć ze szkła prawdziwe dzieła sztuki, które zdobią luksusowe apartamenty. Szkło może także stanowić dekoracyjny dodatek w postaci przeróżnych luster, gdzie dodatkowym elementem ozdobnym są także ramy. Obecnie w modzie są stylizowane lustra antyczne, które znakomicie wpisują się w aranżacje industrialne, kolonialne czy barokowe.

Estetyczne przeszklenia

Niewątpliwą zaletą szkła jako materiału budowlanego jest możliwość tworzenia z niego dużych przezroczystych ścian. Zastosowanie tego typu przeszkleń co raz częściej widoczne jest nie tylko w przestrzeniach biurowych, szklane przegrody wewnętrzne niejednokrotnie są właśnie wykorzystywane w nowoczesnych mieszkaniach, w których pożądane jest maksymalne doświetlenie pomieszczeń światłem dziennym. Wiele osób może się zastanawiać nad kwestią trwałości takich szklanych tafli. Obecnie w tego typu rozwiązaniach wykorzystuje się wytrzymałe szkło hartowane odporne na bardzo silne uderzenia lub nawet wystrzały z broni palnej. Szklane ściany prezentują się niezwykle nowocześnie zapewniając jednocześnie niezwykłą optyczną przestrzeń. W kontekście przeszkleń warto też wiedzieć, że produkuje się także szkło matowe oraz półmatowe, popularne jest także stosowanie różnego rodzaju grawerowanych na ich powierzchni wzorów.

Artykuł opracowany przy współpracy z hurtownią szkła Binglass.

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Szkło w aranżacji wnętrza

  1. Henryk

    Instalowałem niedawno w łazience nową kabinę prysznicową i wybór padł na https://binglass.pl/szklarz-strzelin/. Do mojej niewielkiej łazienki szklana kabina nadaje się idealnie, optycznie powiększa pomieszczenie. Efekt jest niesamowity.

Odpowiedz