adrian-swancar-XNsrh7wVvHw-unsplash

Tatuaż brwi – jak długo się utrzymuje?

Makijaż permanentny brwi wykonywany jest w ostatnim czasie wyjątkowo często. Coraz więcej pań decyduje się na taką formę poprawienia natury, gdyż można w krótkim czasie i za pomocą jednego zabiegu zupełnie zmienić wygląd naszej twarzy, pokreślić jej charakter i sprawić, że będzie miała ładną oprawę. Zanim jednak zdecydujemy się na wykonanie takiego makijażu, warto dobrze się do niego przygotować, przede wszystkim pod kątem wiedzy na ten temat.

Makijaż permanentny brwi przypomina w dużym stopniu tatuaż. Wykonuje się go za pomocą niewielkich igiełek, które wprowadza się pod skórę i tworzy za ich pomocą linie brwi, cieniowanie, optyczne zagęszczenie i właściwy koloryt. To świetne rozwiązanie dla pań, którym natura poskąpiła efektownych brwi lub które przez lata regulowania ich doprowadziły brwi do stanu, w którym włoski w pewnych miejscach już nie odrastają i trudno jest nadać łukom brwiowym właściwy kształt. Aby brwi dobrze wyglądały w takiej sytuacji, trzeba na co dzień używać kredek do brwi, które mogą się rozmazywać i zdecydowanie nie są trwałe. Makijaż permanentny jest dobrą alternatywą dla zwykłego makijażu. Na pewno będzie utrzymywał się dłużej, a efekt będzie zdecydowanie lepszy.

Jak długo utrzymują się brwi permanentne?

Jeśli wykonujemy brwi permanentne, musimy mieć świadomość, że jest to rozwiązanie trwałe, jednak nie dożywotnio. Nie jest to klasyczny tatuaż, który będzie utrzymywał się na skórze w niezmienionym stanie przez kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Barwniki wykorzystywanego do wykonania makijażu permanentnego są nieco inne niż te, jakie się stosuje w zwykłych tatuażach. Najmocniejsze brwi będziemy więc mieć przez kilka tygodni po zabiegu, później efekt będzie systematycznie słabnął. Najczęściej brwi permanentne utrzymują się przez kilkanaście miesięcy, maksymalnie przez kilka lat. Później zabieg trzeba powtórzyć, aby przedłużyć efekt. Wykonanie brwi permanentnych pozwala w krótkim czasie zupełnie zmienić wygląd naszej twarzy. Najczęściej wykonuje się je w trakcie jednej sesji. Zdarza się jednak, że niektóre panie wolą to rozłożyć w czasie. Wykonanie makijażu nie jest szczególnie bolesne, jednak zdarzają się osoby mocno wrażliwe na ból, dla których taki zabieg zdecydowanie nie jest przyjemnością. Nawet, jeśli nie boli, trzeba być przygotowanym na pewien dyskomfort związany przede wszystkim ze stosowaniem igły do takiego zabiegu.

Zabieg wykonaj w dobrym miejscu

Dobre, sprawdzone studio tatuażu Szczecin to najlepsze miejsce do wykonania brwi permanentnych. Wtedy można mieć pewność, że mamy do czynienia ze specjalistami z odpowiednią wiedzą, doświadczeniem, kwalifikacjami i umiejętnościami. Co prawda, miejsc w których można wykonać taki zabieg jest dużo więcej, jednak nie wszystkie są sprawdzone. Doświadczony tatuator będzie zdecydowanie lepszą opcją niż osoba po jakimś krótkim kursie, która dopiero uczy się wykonywania prawidłowych zabiegów. Jeśli interesuje Cię makijaż permanentny Szczecin, sprawdzaj dokładnie miejsca, w których chcesz wykonać zabieg, a także kwalifikacje osób, które będą go robiły. Dobrą opcją jest również sprawdzenie portfolio zdjęciowego oraz opinii osób, które już korzystały z usług w danym salonie. Dzięki temu można uniknąć wielu przykrych niespodzianek związanych z wybraniem niewłaściwego salonu.

spacer

Odpowiedz