white-ship-crossing-on-bridge-1769373

Transport do Anglii drogą morską i koszty z tym związane

Wielka Brytania cieszy się dużą popularnością zarówno jako kierunek wakacyjnych wyjazdów, jak i docelowe miejsce pracy. Wielu Polaków decyduje się na szukanie pracy na wyspach, gdyż nawet na stanowiskach niewymagających dużych kwalifikacji można zarobić nieporównywalnie więcej niż w naszym kraju. Aby dostać się na wyspy, mamy do wyboru wiele możliwości transportu – od lotniczego, po przeprawę pod kanałem La Manche, aż po podróż statkiem. Jeśli zdecydujemy się na tą ostatnią, musimy liczyć się z tym, że nasza podróż może nieco trwać.

Podróż statkiem do Wielkiej Brytanii to oczywiście najstarsza forma dostania się na wyspy, która była praktykowana na długo przed tym, zanim wprowadzono ruch lotniczy. Choć oczywiście najszybsza i najpopularniejszą formą dostania się do Wielkiej Brytanii jest korzystanie z linii lotniczych, wiele osób decyduje się na statki i promy. Startują one w kierunku Wysp Brytyjskich z różnych portów w Europie, jednak najpopularniejszym jest zdecydowanie port we francuskim Calais, z którego do Anglii dopłyniemy zdecydowanie najszybciej i przycumujemy w malowniczym porcie w Dover. Koszty takiej podróży są zróżnicowane w zależności od tego, czy wybieramy prom, na którym przepłyniemy własnym samochodem, czy może bardziej wycieczkowy statek, który stawia nie tylko na szybkie dotarcie do celu, ale również na możliwość podziwiania pięknych widoków. Jeśli decydujemy się na podróż drogą morską, musimy pamiętać o jej dosyć dużej uciążliwości, a także o chorobie morskiej, która pojawia się u wielu pasażerów. Gdy zależy nam na szybkim dotarciu bez nadmiernych sensacji żołądkowych, statek może nie być dobrym pomysłem.

Alternatywne rozwiązania dla podróżujących

Poza statkami, promami i liniami lotniczymi, bardzo popularne jest podróżowanie busami do Anglii. Jest to wygodne i komfortowe rozwiązanie, jednak także czasochłonne. Podróż busem do Anglii może trwać od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu godzin. Sprawdzone przewozy z Anglii do Polski oraz z Polski do Anglii znajdziemy w wielu firmach przewozowych, które mają siedziby w różnych polskich miastach. Największy wybór, jeśli chodzi o firmy transportowe, znajdziemy z pewnością w dużych metropoliach. Konkurencja jest w takich miastach dosyć duża, a to oznacza, że możemy trafić na wiele atrakcyjnych ofert i będziemy mieć spory wybór. Dzięki temu łatwiej będzie nam znaleźć takie busy, które w stu procentach spełniać będą nasze oczekiwania.

Cena nie jest najważniejszym kryterium

Wiele osób, które szukają dobrego połączenia do Anglii, skupia się na tym, aby znaleźć jak najtańsze połączenie. Tymczasem nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. Najtańsze na rynku firmy oferują usługi na dosyć słabym poziomie, a ich busy często pozostawiają wiele do życzenia. O wiele lepszym kryterium jest sprawdzenie doświadczenia przewoźnika, opinii na jego temat, a także floty samochodowej, jaką posiada. Dobry przewoźnik na trasach międzynarodowych powinien posiadać nowoczesne, sprawne, komfortowe busy w doskonałym stanie technicznym. Dzięki temu można mieć pewność, że nasz podróż upłynie nie tylko wygodnie, ale również bezpiecznie.

spacer

Odpowiedz