countryside-2175353_640

Ucieczka z wielkiego miasta – gdzie wybrać się na weekend?

Mieszkanie w wielki mieście niewątpliwie ma sporo plusów, jednak nie brakuje też ciemniejszych stron. Duże miasto to wszechobecny hałas, zanieczyszczone powietrze i brak miejsca do relaksu czy wypoczynku na łonie natury. Nawet, jeśli w mieście są parki czy inne tereny zielone, nie zapewnią nam one tak komfortowego wypoczynku, jak las, łąka czy inne tereny poza miastem. Warto więc w miarę możliwości zadbać o wypoczynek i wyjechać gdzieś chociażby na weekend.

Weekendowe wypady mają sporo zalet. Można na kilka dni oderwać się od codzienności, zgiełku wielkiego miasta oraz spędzić czas aktywnie na spacerach, zwiedzaniu i oddychaniu świeżym, czystym powietrzem. Oczywiście, pod warunkiem, że wybierzemy lokalizację z dala od najbardziej zatłoczonych, turystycznych kurortów. Jeśli chcemy wyjechać na weekend, warto pamiętać, aby nie szukać lokalizacji na drugim końcu Polski. Mając dwa lub trzy dni na wypoczynek, nie warto połowy tego czasu spędzać w samochodzie lub w pociągu.

Domki z dala od miasta

Dużą popularnością wśród osób wypoczywających w weekend za miastem cieszą się domki wypoczynkowe zlokalizowany w atrakcyjnych turystycznie miejscach. Wbrew pozorom, wcale nie trzeba jechać gdzieś do leśnej głuszy. Już domek pod Warszawą kilkanaście kilometrów od stolicy zapewni nam spokojny i komfortowy wypoczynek. Niedaleko stolicy możemy znaleźć sporo typowo wypoczynkowych miejscowości ze świetną infrastrukturą dla turystów. Każdy więc bez problemu znajdzie miejsce idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb. Osoby, które chcą wypocząć na łonie natury, mogą zdecydować się na agroturystykę, która cieszy się dużą popularnością szczególnie w sezonie letnim. W takich warunkach mamy ciszę, spokój i przede wszystkim niewiele osób wokół siebie. To zdecydowanie lepsze miejsce dla osób poszukujących ciszy niż duży, zatłoczony, nawet najbardziej luksusowy i elegancki hotel.

Neo Hotel Bronowice

A może w góry lub na Mazury?

Planując weekendowe wypady niekoniecznie musimy ograniczać się do miejsc, gdzie można dojechać w pół godziny. Warto sprawdzić, co ciekawego mamy w naszym regionie, gdzie jeszcze nie byliśmy. Na północy dużą popularnością w sezonie zwłaszcza letnim cieszy się polskie morze. Można też wybrać się na mazury do krainy wielkich jezior. Ten kierunek cieszy się dużą popularnością szczególnie wśród miłośników aktywnego wypoczynku nad wodą i na wodzie – żeglarzy, kajakarz i innych amatorów sportów wodnych. Osoby mieszkające na południu Polski mają na wyciągnięcie ręki góry w każdej postaci. Warto więc wybrać się na weekend w górskie rejony, gdzie można odetchnąć naprawdę świeżym powietrzem, wybrać się na pieszą czy rowerową wyprawę, a w sezonie zimowym korzystać ze wszystkich możliwości, jakie dają górskie, ośnieżone stoki. Wyjazdy na weekend powinny na stałe znaleźć się w naszym kalendarzu. Niekoniecznie każdy weekend musimy spędzać poza domem, ale przynajmniej kilka razy w roku warto wybrać się na wypoczynek, który pozwoli nam zrelaksować się i naładować baterie energii na dalsze tygodnie wytężonej pracy czy codziennego życia w biegu.

Szukasz nowego domu pod Warszawą? Sprawdź na http://www.aspenpark.pl

spacer

Odpowiedz