warehouse-3816197_960_720

Układ magazynu, pilnowanie regałów – co jeszcze robić by było bezpiecznie?

Magazyny w całym kraju mają kluczowe znaczenie dla sukcesu wielu branż, a także zapewniają pracę niezliczonym osobom. Chociaż systemy regałów paletowych znajdują się w prawie wszystkich magazynach, niestety bezpieczeństwo tych systemów jest często ignorowane, co ostatecznie prowadzi do poważnych uszkodzeń i obrażeń.

Poniżej wymieniono kilka sposobów, dzięki którym należy upewnić się, że w magazynie wdrożono ważne środki ostrożności, aby system regałów paletowych nie powodował problemów. Niezależnie od tego, czy jesteś w trakcie budowy zupełnie nowego magazynu, czy też przejmujesz i odnawiasz istniejący system, który jest już używany, te wskazówki są ważne do rozważenia i zastosowania w praktyce.

Szkolenie operatorów wózków widłowych

Istnieje wiele powodów, dla których regały paletowe mogą zawieść i spowodować uszkodzenia; Jednak jednym z częstych powodów są nieprzeszkoleni operatorzy wózków widłowych. Obsługa maszyn może być trudna, ponieważ zwykle wiąże się z pokonywaniem ciasnych zakrętów i wiąże się z ryzykiem uderzenia w pobliskie regały. BHP wymaga, aby wszyscy operatorzy wózków widłowych byli przeszkoleni i właśnie to musi się wydarzyć, jeśli chcesz, aby Twój magazyn był bezpieczny i wolny od wypadków.

Układ magazynu

Ważne jest, aby korytarze magazynowe były wystarczająco szerokie, aby można było bezpiecznie poruszać się po wszystkich niezbędnych maszynach. Chociaż kuszące jest zmniejszenie korytarzy, aby magazyn mógł pomieścić więcej towarów, może to spowodować poważne problemy, gdy uniemożliwi to uniknięcie wpadania na palety, regał wysokiego składowania. a nawet systemy regałów paletowych ze sprzętem.

Stosowanie poręczy, osłon regałów, osłon słupów i pachołów

Nawet najlepsi operatorzy wózków widłowych czasami popełniają błędy i mogą źle obliczyć skręty. Aby zapewnić optymalne bezpieczeństwo regału paletowego, ważne jest, aby stosować jasnożółte poręcze, osłony końca regału, osłony kolumn i / lub pachołki chroniące go przed uszkodzeniem. Najlepiej porozmawiać z ekspertem, aby wiedzieć które z tych produktów najlepiej ochronią Twój magazyn bez nadwyrężania Twojego budżetu.

Kotwione regały paletowe

Najlepszą praktyką jest zawsze mocowanie regałów paletowych do podłogi, aby zapewnić stabilność. Pomoże to zapobiec zawaleniu się lub awarii systemu regałów paletowych w wyniku przypadkowego uderzenia. Prawidłowe zakotwiczenie systemu regałów paletowych zależy od strefy zagrożenia sejsmicznego, w której się znajdujesz. W strefach o bardzo niskim zagrożeniu sejsmicznym jak Polska – wystarczy stosować jedną kotwicę.

Nie przeciążaj swoich regałów magazynowych

W przepełnionych magazynach często próbuje się składować jak najwięcej na regałach, aby lepiej zorganizować swoje produkty i zapewnić otwartą przestrzeń. Chociaż jest to zrozumiała pokusa, pociąga to za sobą poważne konsekwencje, jeśli regały paletowe nie są w stanie obsłużyć tych ładunków. Przeciążenie regałów paletowych może spowodować poważne problemy w strukturze i stabilności systemu. Każdy magazyn powinien zapewniać indywidualne tabliczki lub etykiety dla każdego regału magazynowego, które pokazują limity obciążenia.

spacer

Odpowiedz