h2-810x541

Ulubione hobby kobiet: jazda na koniu – poznaj 9 powodów takiego stanu rzeczy

Wiele osób zastanawia się, dlaczego kobiety tak bardzo kochają konie. Nie ma wątpliwości, że wiele dziewcząt ma w sobie obsesję na punkcie koni. Dla wielu z nich koń jest nie tylko życiem samym w sobie, ale i jego metaforą, jak również przykładem tajemnicy życia i nieprzewidywalności, hojności i piękna, godnym obiektem powtarzającej się i ciągle zmieniającej się kontemplacji. Poniżej kilka oczywistych i mało oczywistych powodów, dla których kobiety kochają konie.

Powód #1 To piękne zwierzęta.

Od pięknych grzyw i wielkich niewinnych oczu po eleganckie kroki, konie są piękne.

Powód #2 Jazda konna jest romantyczna.

Ponieważ jest to środek transportu, który był najpopularniejszy do czasu pojawienia się samochodów, wiele pan stwierdza iż jazda konna jest nostalgiczna i może być bardzo romantyczna.

Powód #3 Jazda konna pozwala poczuć się bardziej częścią natury.

Podczas jazdy na koniu pojawia się szczególny związek z naturą. Wzajemny szacunek i poruszanie się w przestrzeni jako jedna jednostka jest doświadczeniem emocjonalnym, gdy jeździec łączy się ze swoim zwierzęcym duchem. Jak więc nie mieć obsesji na punkcie koni?

Powód #4 Jazda konna to najlepszy eskapizm.

Wiatr we włosach, odgłos chrupania liści pod kopytami konia i czas spędzony na świeżym powietrzu są niesamowitą ucieczką od stresów dnia codziennego.

Powód #5 Konie niosą atmosferę przygody.

Potrzeba odwagi, aby wspiąć się na wierzch zwierzęcia i zrezygnować z kontroli, jadąc gdziekolwiek nas poniesie. Teraz, gdy konie nie są wykorzystywane do pracy, dziewczyny są zachęcane do tego, aby jeździć konno nawet częściej niż chłopcy. Kobiety lepiej wychwytują sygnały niewerbalne niż mężczyźni, co sprawia, że lepiej radzą sobie z końmi.

Konie komunikują się z małymi, delikatnymi gestami lepiej niż z większymi, bardziej wyszukanymi i, ponieważ dziewczęta wydają się być bardziej wrażliwe na uczucia i potrzeby innych, związek ten często jest kochający, pełen szacunku.

Powód #6 Konie są potężne, a umiejętność kontrolowania konia sprawia, że kobiety czują się silne.

Dziewczyna może mieć niewielką lub zerową kontrolę nad swoim życiem, tym to, co je, ubiera lub czego chce się uczyć w szkole, ale jeśli umieszcza się tę samą dziewczynę na koniu, nagle będzie czuła, że może zapanować nad całym światem!

Powód #7 Dziewczyny to opiekunki, a troskliwa opieka to coś, czego wymagają konie.

Związek dziewczyny z jej koniem jest najczęściej symbiotyczny. To dawanie i branie, w którym obie strony zapewniają drugiemu coś i otrzymują dużo w zamian. Czy można je winić za tak troskliwe pielęgnowanie szlachetnego rumaka czy też sprawdzanie czy https://www.chrupka.eu/pasza-dla-zrebakow faktycznie jest małej klaczy najlepsza?

Powód #8 Konie pobudzają wyobraźnię.

Jazda na koniu może dawać wrażenie latania i zapewnia inne spojrzenie na świat. Autorzy, artyści i twórcy światowych przemian często doznawali inspiracji i objawień właśnie podczas jazdy konnej.

Powód #9 Wiele kobiet uważa, że ich wzajemne relacje z koniem mają głęboki związek.

W konnej przejażdżce jest coś niesamowicie intymnego. Emocjonalna wrażliwość i powiązanie, jakie odczuwa się ze zwierzęciem, polega na tym, na czym opiera się terapia kończyn dla chorób psychicznych i cierpiących na różne niepełnosprawności. To piękna rzecz.

 

 

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Ulubione hobby kobiet: jazda na koniu – poznaj 9 powodów takiego stanu rzeczy

Odpowiedz