pexels-photo-691637

Urlop w górach czy nad jeziorem – na co się zdecydujesz?

Odwieczny dylemat przed urlopem. Gdzie jechać? Góry czy jeziora? Jeśli Ty również zastanawiasz się, gdzie udać się z rodziną na urlop, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Urlop w górach

Urlop w górach to propozycja dla tych, którzy preferują ciszę i aktywne spędzanie czasu. Co można robić w górach? Możliwości jak zawsze jest wiele. Przede wszystkim możemy spacerować po wyznaczonych szlakach i zdobywać górskie szczyty. Również miłośnicy rowerowych wycieczek na nudę nie będą w stanie narzekać, w górach pod dostatkiem ścieżek rowerowych. Tak naprawdę każdy jest w stanie znaleźć tutaj coś odpowiedniego dla siebie – odpoczynek można połączyć ze zwiedzaniem, kosztowaniem miejscowych przysmaków i spacerowaniem. Góry zapewnią nam kontakt z przyrodą, dostarczą świeżego powietrza i pozwolą oderwać się od codziennych trosk.

Urlop nad jeziorem

paczki do HolandiiUrlop nad jeziorem to propozycja dla osób, które kochają kontakt z wodą. Długie rejsy po Mazurskich wodach, możliwość obcowania z naturą i podziwiania przepięknych zachodów i wschodów słońca kusi wiele osób. Mazury oferują nam możliwość skosztowania własnoręcznie złowionych ryb, spania pod gołym niebem i spędzenia czasu przy ognisku z przyjaciółmi. Już po takim wstępie, niektórzy nabiorą ochotę, by się spakować i jak najszybciej udać się na urlop na Mazury. Oczywiście na Mazurach też znajdziemy wiele ciekawych miejsc, wartych zobaczenia, lecz to przede wszystkim kontakt z wodą. Czy właśnie tak chcemy spędzić swój cały urlop? 2-3 dni nad jeziorem może być miłe, ale później może wdać się już nuda.

A może wyjazd nad wodę i w góry jednocześnie, czyli urlop w Bieszczadach?

Zamiast zastanawiać się nad tym, którą z opcji wybrać, może lepiej poszukać rozwiązań, które zagwarantują pobyt w górach i nad jeziorem? Sądzisz, że to niemożliwe? Jesteś w ogromnym błędzie! Świetnym przykładem są Bieszczady z Jeziorem Solińskim. Możesz podzielić swój pobyt pomiędzy wędrówkami po górach a błogim lenistwem nad Jeziorem Solińskim. Czy to nie wspaniałe rozwiązanie? Bieszczady oferują Ci wiele wspaniałych szlaków spacerowych, dłuższych i krótszych, dzięki czemu możesz dobrać zgodnie ze swoimi predyspozycjami i oczekiwaniami. Bieszczady zapewnią Ci także liczne ścieżki rowerowe oraz możliwość obcowania z naturą. Jednak warto również wspomnieć, że w Bieszczadach znajdziemy także inny, bardzo ciekawy środek transportu, mowa o Bieszczadzkiej Kolejce Leśnej, która kursuje przez cały rok. Licząca ponad 100 lat ciuchcia oferuje wagony odkryte oraz zabudowane, z których można podziwiać wspaniałe widoki. Brzmi wspaniale? Jasne, że tak, szczególnie dla tych, którzy nie lubią pieszych wycieczek, a chcieliby zobaczyć bieszczady kolejka leśna im na to pozwoli. Z kolei Jezioro Solińskie to już czysty relaks, gdzie do woli zażywać można kąpieli, wylegiwać się na leżakach, pływać kajakami lub rowerkami wodnymi. Pod dostatkiem tak również dobrych knajpek i restauracji, które zapewnią nam pyszne jedzenie.

spacer

Odpowiedz