light-bulb-1417742_640

Urodziny małego żeglarza – jak je zorganizować?

Organizacja dziecięcych urodzin to spore wyzwanie, które wymaga umiejętności planowania oraz dopasowania wszystkich części imprezy do konkretnych potrzeb dziecka. Jeśli chcemy zorganizować naszemu potomkowi urodziny na wysokim poziomie, warto stworzyć imprezę tematyczną, która będzie dopasowana do jego zainteresowań i hobby. Dzieci i młodzież, które pasjonują się żeglarstwem czy statkami, z pewnością świetnie będą się czuły na imprezę w morskim klimacie.

Marynistyczna impreza urodzinowa to świetny pomysł, który daje wiele możliwości, jeśli chodzi o przygotowanie potraw czy aranżację wnętrza. Co więcej, można również zadbać o to, by urodzinowi goście ubrali się w odpowiednie stroje. Z tym nie powinno być problemu, powszechnie spotykane są marynarskie paski, a także torby czy plecaki stylizowane na worki żeglarskie. Można więc ubrać się na imprezę tak, że będziemy wyglądać, jakbyśmy wracali prosto z morza. Morska stylizacja gości sprawi, że impreza będzie miała świetny klimat także wtedy, gdy pozostałe elementy będą nie do końca dopracowane.

Jachty i statki w różnych konfiguracjach

Urodziny małego żeglarza warto podkreślić przede wszystkim odpowiednim tortem. Może to być piękny, efektowny wypiek w kształcie statku bądź też klasyczny tort, ale z fotografią pięknego żaglowca czy ciekawego jachtu. Taki tort z pewnością będzie największa ozdobą urodzinowego stołu, która będzie przyciągała spojrzenia i sprawi, że cała impreza nabierze efektownego wyrazu. Warto też zadbać o dekoracje na stole i w całym pomieszczeniu, w którym będzie odbywać się impreza. Niektórzy rodzice decydują się na zorganizowanie urodzin dzieci w domu, jednak w ostatnim czasie bardzo popularne jest wynajmowanie sal w centrach zabaw czy innych ośrodkach dziecięcych. To dobre rozwiązanie, dzięki czemu nie trzeba sprzątać po imprezie ani zajmować się wieloma kwestiami. Oczywiście, impreza organizowana poza domem będzie droższą opcją, można ją jednak potraktować jako inwestycję w świetną zabawę i wspomnienia, które dziecko będzie miało z pewnością przez długi czas.

Odpowiednio udekorowana sala

Aby impreza dziecka odbyła się w stylu marynistycznym, nie powinno zabraknąć na niej statków. Mogą być one w postaci obrazków czy plakatów na ścianach, różnych modeli znajdujących się na stole czy na innych meblach, a także można je zawiesić pod sufitem. Warto rozejrzeć się w ofercie sklepów, które sprzedają dekoracje urodzinowe dla dzieci w różnym wieku. Takie dekoracje to najczęściej efektowne komplety zawierające sporo balonów i innych gadżetów. Wybór jest tak duży, że bez problemu można znaleźć takie produkty, które w stu procentach będą spełniały oczekiwania. Jeśli nie uda się znaleźć balonów w klimacie morskim czy z ciekawymi rysunkami lub napisami, można po prostu postawić na zwykłe balony w różnych odcieniach niebieskiego, które również potrafią stworzyć na imprezie niezwykły klimat.

spacer

Odpowiedz