water-219733_640

W jaki sposób dbać o higienę podczas wycieczki statkiem?

Wyprawa statkiem przez morza i oceany to marzenie wielu osób, które chcą spędzić wakacje nieco inaczej niż zwykle. Zanim zdecydujemy się na takie rozwiązanie, trzeba mieć świadomość, że nie wszystkie jednostki pływające to miejsca na odpowiednim poziomie wygody i komfortu. Nie zawsze będzie więc można liczyć na wszelkie udogodnienia, jakie mamy do dyspozycji w doskonałej jakości hotelach.

W czasie podróży dużymi statkami i promami, które przypominają nawet z wyglądu pływające hotele, możemy liczyć na wakacje na wysokim poziomie. Turyści w takich miejscach mają do dyspozycji wygodne apartamenty, sanitariaty, miejsca do relaksu, wypoczynku, aktywnego spędzania czasu, a także restauracje, kawiarnie i wiele innych lokali. Jeśli jednak wybieramy się w rejs mniejszym statkiem czy inną jednostką pływającą, może się okazać, że kwestie toalet czy sanitariatów mogą być nieco problemowe. Dotyczy to zwłaszcza tych jednostek pływających, które są przeznaczone do wyczynowego pływania i skierowane do osób, które chcą przeżyć ciekawa przygodę.

Ograniczona przestrzeń łazienki na statku

Statki i inne jednostki pływające, zwłaszcza te o niezbyt dużym metrażu, mają zwykle ograniczoną przestrzeń, która powinna być bardzo dokładnie zaplanowana. Bardzo często łazienki są dosyć niewielkimi pomieszczeniami, w których na niewielkiej przestrzeni znajdują się wszystkie niezbędne urządzenia i akcesoria łazienkowe. Aby zadbać o komfort osób korzystających z łazienek, warto instalować wszystkie urządzenia łazienkowe, ale w wersjach nieco mniejszych czy bardziej kompaktowych. Dzięki temu na ograniczonej przestrzeni może zmieścić się praktycznie wszystko. Suszarki do rąk, dozowniki do mydła, niewielkie umywalki i kabiny toaletowe oraz prysznicowe to rozwiązanie, które sprawdzi się wszędzie tam, gdzie jest niedużo miejsca, za to wiele potrzeb. Inwestujmy w rozwiązania specjalistyczne, stworzone do montowania na jednostkach pływających. Im lepiej zainwestujemy w jakość, tym większa pewność, że będą nam służyły w niezmienionym stanie przez długi czas.

Warto być przygotowanym na brak wody

W czasie rejsu statkiem czy jachtem może wydarzyć się wiele nieprzewidzianych sytuacji. Statki zwykle są wyposażone w instalacje odsalające wodę morską czy w dosyć zasobne zbiorniki na wodę. Bardzo często jest ona jednak na statku dobrem reglamentowanym. Może się zdarzyć, że wody na jakiś czas zabraknie i będzie problem z codzienną toaletą. Dobrym rozwiązaniem będzie więc posiadanie chociażby nawilżanych chusteczek toaletowych, które w sytuacji kryzysowej mogą zastąpić prysznic. Zanim zdecydujemy się na rejs statkiem, warto sprawdzić nie tylko, jakie miejsca odwiedzimy i jakie wygody będziemy mieć w naszych pokojach na statku, ale również upewnić się, jak wygląda kwestia sanitariatów. Nie będą dobrymi i niezapomnianymi wakacjami takie, w czasie których będziemy mieć problemy nawet z korzystaniem z łazienek.

spacer

Jeden komentarz do wpisu “W jaki sposób dbać o higienę podczas wycieczki statkiem?

  1. Edek

    Jeśli interesuje Cię sprawdzony sklep z bateriami, warto szukać takich miejsc, które mają nie tylko ofertę dopasowaną do potrzeb różnych klientów, ale również profesjonalnych doradców. O wiele łatwiej jest robić takie zakupy, gdy można skonsultować swój wybór lub dopytać, co będzie najlepsze do konkretnej łazienki.

Odpowiedz