Choosing-a-boat-to-live-on

W jaki sposób przerobić łódź na mieszkanie dla dwóch osób?

Z roku na rok rośnie liczba pasjonatów żeglarstwa, którzy każdą wolną chwilę spędzają na wodzie. W wielu przypadkach łódka staje się drugim domem, warto więc zadbać o to, by była wygodna, komfortowa i zapewniała bezproblemowe funkcjonowanie osobom, które chcą zamieszkać na wodzie w czasie wakacyjnym.

Budownictwo mieszkaniowe rozwija się w naszym kraju zaskakująco dobrze i w najbliższej przyszłości ten trend powinien się utrzymać. Mieszkania na sprzedaż Warszawa czy inne obiekty w ciekawej lokalizacji cieszą się niesłabnącą popularnością wśród osób, które chcą zamieszkać we własnych czterech ścianach. Jednak własne mieszkanie to nie wszystko. Poza nim niektórzy chcą mieć swoje własne cztery ściany, które służyłyby do wypoczynku czy relaksu w czasie wakacji czy urlopu. Podczas gdy niektórzy inwestorzy decydują się na wybudowanie domku letniskowego na działce czy nad morzem, inni szukają ciekawszych rozwiązań.

Z łodzi można zrobić wygodne mieszkanie

Jednym ze sposobów atrakcyjnego mieszkania latem w czasie urlopu, jest przerobienie łódki jachtowej czy żaglowej na mieszkanie na wodzie. W takiej sytuacji najważniejsze nie są osiągi czy prędkość, a przede wszystkim komfort codziennego przebywania. Łódka, która ma być mieszkaniem w sezonie letnim z pewnością nie nadaje się do regat czy osiągania zawrotnych prędkości, zawsze jednak można w niej spędzić kilkanaście czy nawet więcej dni. Mieszkanie na łódce to doskonałe rozwiązanie, gdyż praktycznie każdego dnia można mieć nocleg w innym miejscu. Łodzie przeznaczone na mieszkania najczęściej pływają po jeziorach. Niektóre też cumują na stałe w większych portach i służą po prostu jako domki na wodzie. Zdarza się, że takie łódki wcale nie wypływają na morze czy jezioro, mogą być natomiast dobrą formą taniego noclegu w miejscu, gdzie hotele czy pensjonaty są stosunkowo drogie.

Nie wszystko da się bezproblemowo zrealizować

Telewizor do 3000 zł na parkfm.com.plGdy chcemy przerobić łódź na mieszkanie na wodzie, musimy zdawać sobie sprawę z wielu ograniczeń. Pierwszym z nich jest niewielki metraż, na którym ciężko jest pomieścić wszystkie elementy funkcjonalnego i wygodnego mieszkania. Urządzając wnętrze łodzi trzeba więc postawić na prostotę i minimalizm. Należy również zrezygnować z wielu udogodnień, jeśli byłyby one zbyt duże i za bardzo zajmowałyby przestrzeń. Kolejną kwestią jest wysokość łódki. W większości niewielkich jednostek trudno jest bowiem wyprostować się stojąc w kabinie łodzi czy jachtu. Nie da się więc urządzić komfortowego wnętrza, w którym można byłoby bezproblemowo się poruszać. Kolejną kwestią jest dostęp do światła, nie tylko dziennego, ale również różnego rodzaju lamp. Na jachcie musi więc być odpowiednia instalacja elektryczna i dobry akumulator, gdyż w przeciwnym razie trzeba będzie spędzać wieczory przy świecach. We wnętrzu łódki można mieć sporo udogodnień, które sprawią, że przebywanie w kabinie będzie przyjemnością. Można zainstalować w niej chociażby telewizor, który przyda się w sytuacji, gdy pogoda nie będzie zachęcała do wychodzenia na zewnątrz. Ostateczne wykończenie czy aranżacja wnętrza zależą nie tylko od możliwości powierzchniowych danej jednostki, ale również od indywidualnych potrzeb jej właścicieli.

Szukasz nowego mieszkania na Mokotowie? Sprawdź http://www.mokosfera.com/pl/
Aranżacje wnętrz również na stronie https://naszepokoje24.pl/

spacer

Odpowiedz