island_queen_bow

W jaki sposób rozliczane są usługi na statkach wycieczkowych?

Wakacje spędzone na statkach wycieczkowych cieszą się coraz większą popularnością. Morska podróż w nawet najodleglejsze zakątki świata przerywana postojami w atrakcyjnych portach, skąd można w ramach wycieczek fakultatywnych poznać również życie na lądzie to od jakiego czasu forma wakacji dostępna również w naszym kraju.

Różnorodność oferty wakacyjnej dotyczy każdego punktu wyboru: przeznaczenia, odległości w milach, ilości dni spędzonych na morzach, kategorii pasażerskiej, zakresu dodatkowych usług. Dzięki rejsom na statkach wycieczkowych mamy fantastyczną okazję do bezpiecznego oglądania tajemniczego Dalekiego Wschodu, dziewiczej Alaski, gorących Karaibów, roztańczonej Argentyny czy egzotycznego Meksyku. Dla osób, które preferują bliższe Europy kierunki w ofercie występują rejsy po Morzu Śródziemnym czy dookoła Europy. Dostępny jest każdy kierunek i każdy standard.

Nie bez znaczenia są także warunki oferowane na statkach wycieczkowych. Określić je można bardzo krótko- luksus. Luksusowe warunki pobytu, doskonałe jedzenie, wszelkie rozrywki podczas dni spędzanych wyłącznie na morzu. Zabiegi SPA, bary, wieczorne rozrywki, zajęcia sportowe, baseny, wszystko by umilić wolny czas.

barwniki spożywcze AmusNa statkach wycieczkowych panują oczywiście określone obyczaje. Każdy pasażer wchodzący na pokład zapoznaje się z nimi już pierwszego dnia. Jednym ze schematów, jaki trzeba sobie przyswoić są zasady płatności. Oczywiście większość z naszych zobowiązań jest opłacona przez nas wcześniej, ale wszelkie dodatkowe zakupy, usługi, choćby SPA, alkohol, etc. są dodatkowo płatne. Dlatego zawsze na początku rejsu trzeba zdecydować, w jaki sposób te dodatkowe koszty będą opłacane:kartą czy gotówką. Jeżeli gotówką, należy w recepcji wpłacić depozyt, odmienny na różnych statkach, jeżeli kartą kredytową należy ją zarejestrować w pokładowym terminalu. Każdy pasażer otrzymuje własną kartę pokładową służącą do płatności, czasem pełni ona również funkcję klucza do naszej kabiny. Wszystkie wydatki włącznie z opłatą za wycieczki fakultatywne, spa, usługi naliczają się na naszej karcie pokładowej, a możemy ją kontrolować za pomocą odbiornika tv stojącego w naszej kabinie. Pod koniec rejsu otrzymujemy wydruk naszych transakcji i jeżeli wszystko się zgadza opłacamy jednorazowo całość gotówką lub kartą kredytową. Otrzymana karta pokładowa jest jedyną panującą na statku formą płatności, włącznie z napiwkami.

Na pokładzie statków wycieczkowych możemy kupować również alkohol i papierosy. Najczęściej ich ceny objęte są bardzo korzystnymi promocjami. Należy jednak pamiętać, że alkohol i papierosy kupowane w sklepach pokładowych pasażer otrzyma dopiero w momencie zakończenia rejsu, czyli wtedy, gdy będzie schodził na ląd. Ten sam mechanizm działa przy zakupach alkoholu w portach, do których zawija statek. Alkohol musi zostać przekazany w depozyt i dopiero zostanie dostarczony do kabiny w ostatnim dniu rejsu.

Tymczasem, przez cały pobyt na statku wycieczkowym, alkohol można kupować, również w atrakcyjnych cenach, we wszystkich barach czy restauracjach.

Źródło: Kaspol.pl – kasy fiskalne Warszawa

spacer

Odpowiedz