47 dywan przy kominku_800x533

Wady i zalety dywanów shaggy

Wiele osób w końcowym etapie urządzania domu zastanawia się, czym pokryć gołe powierzchnie podłóg i czy w ogóle jest to dobry pomysł. Dywany nie należą do najtańszych akcesoriów, poza tym ich pielęgnacja jest bardzo wymagająca, co odstrasza wielu potencjalnych nabywców. Poza tym znalezienie idealnego egzemplarza, który sprosta wszystkim wymaganiom domowników, jest niezwykle trudne. Najczęściej więc wybór pada na popularny i bardzo elegancki dywan shaggy. Czym zatem się wyróżnia ten dywan?

Największe zalety dywanu shaggy?

Wbrew pozorom najważniejszą cechą dywanu, którą kierujemy się w jego wyborze, to wygląd. Dywan w salonie musi mieć odpowiednią prezencję, by niemal za każdym razem zachwycał swoich domowników oraz gości. W związku z tym dywan shaggy jest najchętniej kupowanym modelem, który doskonale sprawdzi się zarówno w salonie, jak i sypialni.
Jakie są największe zalety tego modelu poza jego wyglądem? Wielu jego użytkowników chwali go za właściwości izolujące. Doskonale niweluje chłód ciągnący bezpośrednio z podłogi, więc bez przeszkód w sezonie zimowym można po nim chodzić zupełnie na boso. Zatem umieszczenie go w salonie zaraz obok kanapy lub w sypialni obok łózka, będzie świetnym rozwiązaniem dla osób nielubiących mieć kontakt z zimną podłogą. Co ciekawe, grupa warstwa runa tego dywanu ma również właściwości niwelowania dźwięków. To docenią przede wszystkim osoby mieszkające w jednorodzinnych domach piętrowych oraz sąsiedzi w blokach mieszkających piętro niżej.

Wady dywanu

Dywan ten ma wielu zwolenników i wydawać by się mogło, że jest on pozbawiony jakichkolwiek wad. Nic bardziej mylnego. Jego największą wadą jest jego sposób pielęgnacji, która nie tylko jest czasochłonna, ale także wymagająca. Utrzymanie we względnej czystości dywanu typu shaggy wymaga przede wszystkim codziennego i dokładnego odkurzania. Jeśli ta czynność zostanie zaniedbana, to dywan błyskawicznie stanie się siedliskiem roztoczy i kurzu, na co wiele osób ma alergię. Oczywiście taki dywan można prać i nawet powinno się to robić regularnie. Jednak ta czynność jest bardzo czasochłonna, więc czasem trudno znaleźć na nią wolny czas.
Warto również wspomnieć, że bardzo często wysokie runo dywanu lubi się odkształcać. Oczywiście po jakimś czasie i odpowiedniej pielęgnacji dywan wrócić do swojego pierwotnego wyglądu, jednak wielu osobom to bardzo przeszkadza, szczególnie jeśli dywan leży w centralnym miejscu salonu. Te odkształcenia nie są oznaką złej pielęgnacji lub wadą fabryczną modelu, po prostu wygląda to bardzo nieestetycznie i niszczy wystrój całego pomieszczenia.

Niemniej jednak włochate dywany pomimo swojej wysokiej ceny i kilku wad, nadal cieszą się swoją popularnością w wielu domach.

spacer

Odpowiedz