blazers-daytime-dress-932401

Wakacyjna moda w biurze – co się nosi w upalne dni do pracy?

Gdy za oknem panują wysokie temperatury i żar leje się wręcz z nieba, czasem aż się prosi, aby założyć krótkie spodenki, klapki i koszulki bez rękawów. Niestety, to, co sprawdza się na co dzień, nie zawsze będzie odpowiednim strojem do pracy. Musimy pamiętać, że w wielu branżach trzeba prezentować się przede wszystkim profesjonalnie. Coraz więcej firm posiada również dress code, czyli wewnętrzne firmowe zasady, które obowiązują w kwestii ubioru. Nie zawsze wiec możemy włożyć to, na co aktualnie mamy ochotę.

Jeśli w firmie obowiązuje dress code, warto bardzo dobrze się z nim zapoznać, zanim zdecydujemy się na jakieś modowe i ubraniowe szaleństwo. Trzeba o tym pamiętać szczególnie latem. Najczęściej w firmach, w których ważna jest obsługa klienta i profesjonalny wygląd, obowiązuje noszenie eleganckiego, profesjonalnego stroju. Zakazane są krótki spódniczki i spodenki, klapki i sandały, a także bluzki bez rękawów czy ze zbyt dużym dekoltem. Osoby, które się tych zasad nie trzymają, musza liczyć się z sankcjami za ich nieprzestrzeganie.

Postaw na jakość ubrań

zabieg na włosy Hair CareGdy pomimo upalnych temperatur nie można założyć krótkich ubrań, warto poszukać takich rozwiązań, które pozwolą przetrwać lato w biurze. Ważne są przede wszystkim materiały, z jakich wykonane są ubrania. Jeśli są to sztuczne tkaniny, najczęściej są one nieprzewiewne, przyklejają się do ciała, skóra w nich nie oddycha i czujemy się w nich mocno niekomfortowo. Naturalne, luźne tkaniny pozwalają natomiast odpocząć ciału w czasie upału, a jednocześnie chronią naszą skórę przed palącym słońcem. Wybierajmy wiec dobrej jakości ubrania, które są uszyte w stu procentach z bawełny, lnu oraz innych naturalnych tkanin, które na pewno pozwolą nam przetrwać największe upały. Na https://fanaberia.com/ można znaleźć sporo eleganckich, ciekawych propozycji wykonanych z naturalnych tkanin. Coś dla siebie z pewnością znajdą osoby, które poszukują eleganckiego i stylowego ubioru do pracy.

Jakie ubrania się sprawdzają?

W upalne dni w biurze świetnie sprawdzają się luźne, bawełniane lub lniane spodnie, a także bluzki i koszule wykonane ze stuprocentowo naturalnych materiałów. Gdy upały są mocno dotkliwe, można sobie pozwolić na zdjęcie krawatu, marynarki, a w przypadku pań – żakietów. Niestety, w przypadku obuwia nie jest już tak prosto. Zakazane są odkryte palce i wszelkie inne letnie obuwie. Wtedy dobrym rozwiązaniem mogą być różnego rodzaju ażurowe propozycje, które są zabudowane, a jednocześnie zapewniają nieco przewiewu. Panie do pracy mogą zakładać lekkie, zwiewne sukienki o odpowiedniej długości i oczywiście z ubraniami. Jeśli obawiamy się długich ubrań w czasie upałów, nie ma się czego bać. W rzeczywistości wysokie temperatury odczuwamy bardziej, gdy nasze ciało jest w dużym stopniu wystawione bezpośrednio na działanie promieni słonecznych. Jeśli jesteśmy zakryci, słońce nie działa tak intensywnie.

spacer

Odpowiedz