beach-beach-chairs-chairs-1484256

Wczasy nad morzem z niemowlakiem – co koniecznie zabrać ze sobą?

Pierwszy wyjazd na wakacje z małym dzieckiem to spore przeżycie i wyzwanie przede wszystkim dla rodziców. To oni musza się do takiej wyprawy dobrze przygotować, aby maluch podróżował w wygodnych i komfortowych warunkach. Przyda się duży samochód, gdyż akcesoriów do zabrania ze sobą jest naprawdę sporo.

Aby podczas nadmorskiego wypoczynku niemowlę miało wygodę i komfort, przyda się lekka, wygodna spacerówka. Jeśli interesuje nas, jaki lekki wózek spacerowy najlepiej sprawdzi się na wakacjach, warto zobaczyć dobry i sprawdzony ranking najlepszych spacerówek. Najlepsza spacerówka, czyli jaka? W przypadku wakacji nad morzem powinien to być przede wszystkim wózek z odpowiednimi, mocnymi kołami, dzięki którym można będzie bezproblemowo poruszać się po pełnym piachu podłożu.

Dobre koła, pojemny wózek

Kola spacerówki, którą chcemy zabrać nad morze musza być bardzo solidne, wygodne, zwrotne i nie mogą zakopywać się w piachu. Zwykłe wózki miejskie z pewnością w takich warunkach nie do końca się sprawdzą. Ale same koła to nie wszystko. Wózek na wakacje nad morzem powinien być wyposażony w ochronę przeciwsłoneczną i przeciwdeszczową, a także mieć pakowną torbę lub bagażnik, gdzie będzie można zapakować wszystko, co będzie potrzebne podczas aktywnego dnia nad morzem. Wypoczywając z małym dzieckiem zawsze trzeba mieć pod ręką kilka zmian ubrań, kocyki, pieluszki, kosmetyki dla niemowląt, obiadki, deserki i wiele innych akcesoriów, których maluch potrzebuje na co dzień. Wyjazd z niemowlęciem jest wiec sporym zadaniem logistycznym, wymagającym między innymi umiejętności dobrego i szybkiego pakowania się.

Nie szukaj wózka na ostatnia chwilę

Aby wakacje z niemowlęciem nad morzem były spokojne i udane, trzeba się do nich przygotować z odpowiednim wyprzedzeniem. Od razu, gdy znamy termin wyjazdu, warto zrobić listę niezbędnych rzeczy – tych, które wystarczy zapakować i tych, które trzeba będzie kupić. Na ostatnią chwilę nie można zwlekać przede wszystkim z zakupem dobrego i funkcjonalnego wózka. Jeśli chcemy wiedzieć, jaki lekki wózek spacerowy najlepiej się sprawdzi nad morzem, warto popytać osoby, które już podróżowały z maluszkami i wiedzą, na co należy zwracać uwagę przy wyborze konkretnego modelu wózka. Takie opinie pochodzące od użytkowników są o wiele cenniejsze niż zapewnienia producentów o funkcjonalności i niezawodności wózków. Jeśli planujemy kupić wózek do nadmorskich wędrówek, warto również zadbać o to, by był to model uniwersalny, który można wykorzystywać także na co dzień do spacerów po mieście. Nie ma bowiem sensu, by dziecko miało kilka wózków na różne okazje. Jedna porządna, funkcjonalna i solidna spacerówka powinna maluchowi wystarczyć do momentu, gdy będzie samodzielnie stawiał swoje pierwsze kroki i wózek nie będzie mu już na co dzień potrzebny.

spacer

Odpowiedz