statki kocwin

Wnętrza luksusowego jachtu: jak je pięknie udekorować, przekuwając wady projektowe w zalety dekoracyjne?

Dekoracja domu nie musi być ograniczona do pomieszczeń suchych. Dla tych, którzy traktują swoją luksusową łódź jako drugi dom, lub których celem jest stworzenie czegoś takiego, inspiracja wnętrzami super jachtów staje się gorącym tematem. Istnieją zasady projektowania, które pozostają istotne bez względu na kształt, wielkość i styl nieruchomości, takie jak wykorzystanie naturalnego światła, ale poza tym projektowanie wnętrz super jachtów wymaga własnego, dekoracyjnego kształtu statku.

Elementy konstrukcyjne

panele dekoracyjne ścienneProjektowanie wnętrz łodzi zwykle napotyka kilka barier fizycznych, które wpływają na estetykę. Często niektóre niezbędne elementy konstrukcyjne kompleksu są odsłonięte, takie jak stalowe dźwigary nośne pośrodku pokoju lub obowiązki techniczne, takie jak oznakowane wyjścia bezpieczeństwa i oświetlenie awaryjne, które muszą być widoczne, ale pogorszą styl pomieszczenia. Kluczem jest przekształcenie tych wyzwań w miarę możliwości. W przypadku kolumn wsporczych można je przekształcić w eleganckie filary z dodatkowymi, obojętnymi kolumnami dodanymi, aby uzyskać wygląd elegancki i o silnej symetrii.

Skierowanie naturalnego światła

zakup domu w holandiiPodobnie jak w przypadku domów na brzegu, luksusowe wnętrze jachtu zawsze będzie czerpać korzyści z naturalnego wlewania światła. Wiele współczesnych jachtów zaprojektowano z myślą o odbiciu tego, co widzisz we współczesnych budynkach – od tafli szkła do podłogi. Lub tak blisko, jak to tylko możliwe. To nie tylko kieruje większy stopień naturalnego światła do przestrzeni życiowych jachtu, ale także rzuca wyzwanie tradycyjnemu projektowi okien, które można zobaczyć na morzu, dzięki czemu wydają się mniej stereotypowo morskie.

Zmaksymalizuj ilość światła, używając błyszczących, wypolerowanych powierzchni, które będą odbijały promienie słoneczne, a także dużych lusterek, jeśli pozwala na to przestrzeń na ścianie. Jeśli okna jachtu są bardziej tradycyjne pod względem wymiarów, unikaj ciężkich zabiegów okiennych, takich jak pełne, obszerne zasłony, które nawet po odsunięciu będą blokować wpuszczanie naturalnego światła.

Praca z dziwnie ukształtowanymi pokojami

Wiele statków ma matrycę o nietypowo ukształtowanych pokojach, które mogą powodować, że pomieszczenia mieszkalne są ciasne. Jednym ze sposobów obejścia tego problemu jest użycie szkła, aby nadal było wymagane wsparcie, ale ściany stają się przezroczyste, otwierając środowisko.

Wymaga to dużej ilości planowania i oznacza utworzenie kanału, który utrzymuje szkło w konstrukcji łodzi – należy go zainstalować nawet przed podłogą, aby ściana płynnie przepływała przez podłogę. Ale jeśli ten stopień budowy jest nie do przejścia lub jeśli chodzi tylko o dekorację, a nie architekturę łodzi, pamiętaj, aby trzymać się tylko kilku kolorów i materiałów w planie łodzi. Ściany, sufit, designerskie meble, a nawet prześcieradło jedwabne z gumką w tym samym kolorze łączą się ze sobą i sprawiają, że pokoje o nietypowym kształcie wydają się mniej kłopotliwe. To powoduje wygładzenie wszelkich dziwnych kątów.

spacer

Odpowiedz