garbage-can-7010059_1280

Worki na śmieci? Postaw na te z recyklingu!

W ciągu ostatniej dekady popyt na produkty z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu stale rósł. Jednym z najłatwiejszych i najbardziej rozpowszechnionych produktów, które można stosować w ten sposób są worki na śmieci. A kiedy firmy decydują się na używanie worków na śmieci wykonanych z przetworzonych tworzyw sztucznych, korzyści są potencjalnie nieskończone. Przyjrzyjmy się bliżej kilku najbardziej rozpowszechnionym zaletom używania worków na śmieci wykonanych z przetworzonych tworzyw sztucznych.

Zamknij pętlę swoich wysiłków związanych z recyklingiem!

Jeśli Twoja firma ma już program recyklingu, używanie worków na śmieci wykonanych z przetworzonych tworzyw sztucznych to doskonały sposób na zamknięcie pętli! Recykling w obiegu zamkniętym można najlepiej zrozumieć w trzech prostych krokach:

1. Zbieranie. Jeśli Twoja firma zbiera folie stretch, tworzywa sztuczne lub inne materiały nadające się do recyklingu, aby je poddać recyklingowi, etap pierwszy został już wykonany.
2.Produkcja. Drugim etapem cyklu recyklingu w obiegu zamkniętym jest stosowanie przez firmy produkcyjne w swoich produktach.
3.Nabywanie. Ostatnim krokiem w cyklu recyklingu w obiegu zamkniętym jest zakup produktów — takich jak worki na śmieci wykonane z przetworzonych tworzyw sztucznych — wykonanych z produktów poddanych recyklingowi bądź podobnych. Więcej takich ciekawych propozycji i pomysłów na dobre worki na śmieci znajdziesz tutaj: https://www.opako.com.pl/worki-na-smieci-120l-cat-742. Używając worków na śmieci wykonanych z przetworzonych tworzyw sztucznych, możesz znacznie zmniejszyć zależność swojej organizacji od surowych „pierwotnych” materiałów. W ten sposób możesz pomóc swojej placówce w realizacji wszelkich inicjatyw dotyczących zrównoważonego rozwoju.

Niezliczone korzyści środowiskowe worków na śmieci wykonanych z przetworzonych tworzyw sztucznych

Jedną z najbardziej lukratywnych korzyści wynikających z przejścia na worki na śmieci wykonane z przetworzonych tworzyw sztucznych jest możliwość zmniejszenia śladu węglowego zakładu. Używając worków na śmieci wykonanych w ten sposób możesz zapobiec przetwarzaniu skończonych paliw kopalnych. A kiedy te paliwa kopalne są spalane i przetwarzane, uwalniają mnóstwo szkodliwych gazów cieplarnianych, które przyczyniają się do globalnego ocieplenia.

Klienci chętniej wspierają zrównoważone marki

Przytłaczająca liczba konsumentów jest bardziej niż skłonna zapłacić dodatkowe pieniądze za firmy i produkty, które stosują zrównoważone praktyki. W rzeczywistości zaskakujące 66% konsumentów na całym świecie stwierdziło, że zapłaciłoby więcej za towary zrównoważone; podczas gdy jeszcze większa liczba (73%) milenialsów to zrobi.

Ponadto, odpowiednio promując działania firmy na rzecz zrównoważonego rozwoju, możesz nawet pozyskać nowych klientów. Chociaż samo używanie samych worków na śmieci może nie kwalifikować Twojej firmy jako zrównoważonej, połączenie tych worków na śmieci z innymi działaniami może mieć duży wpływ na środowisko i wyniki finansowe.

spacer

Odpowiedz